W barwach natury

W barwach natury

Kolory natury i ziemi mają ponadczasowy urok. Wnętrza zaaranżowane w tym stylu pozwalają na prawdziwe wyciszenie i odpoczynek.

Przestrzeń mieszkalna jest dla wielu z nas schronieniem i ostoją. Jesienny trend Basic Beliefs stworzony przez markę Dulux® przywołuje na myśl ponadczasowy urok naturalnych materiałów, które z upływem lat nabierają szlachetności, zachwycają nieprzemijającym pięknem.Stonowane barwy zieleni, brązu, pastelowych odcieni różu pozwalają na odnaleźć budowaniu ciepłej, domowej atmosfery. Wprowadzenie bladych błękitów i fioletów, inspirowanych kolorem powietrza i wody, podkreśla ciepłą tonację drewna, naturalnych kamieni, lnianych tkanin czy dodatków ceramicznych. Jasne, pastelowe barwy optycznie powiększają pomieszczenia i pozwalają kształtować ich proporcje. Połączenie pokoju dziennego z kuchnią, częścią przedpokoju lub z gabinetem, inspiruje do łączenia kilku harmonijnych barw, które stworzą umowne granice między poszczególnymi strefami. Dzielenie wnętrza na sfery o różnych funkcjach jest ważne zwłaszcza w mieszkaniach o mniejszym metrażu, gdzie jedna przestrzeń musi spełniać różne zadania. Podziały stworzy odpowiednia gra światła
i zestawienia kolorystyczne ścian.

ściany w barwach natury ściany w barwach natury
We wnętrzach w takiej kolorystyce istotne znaczenie odgrywają oryginalne drewniane meble – etniczne, kolonialne, nawiązujące do folkloru, sprawdzone przez lata i odwołujące się do tradycji. Naturalne barwy dają efekt ocieplenia wnętrza, sprawia że staje się ono przytulne i kojące.

ściany w barwach natury ściany w barwach natury
Harmonijnie dobrane odcienie nadają się praktycznie do każdego wnętrza. Ich neutralność i prosta elegancja sprawdzają się zarazem w dużych jak i małych pomieszczeniach. Można je podkreślić meblami i dodatkami wykonanymi z naturalnych, niebarwionych materiałów.

ściany w barwach natury ściany w barwach natury
Autorem trendu jest zespół ColourFutures™, czyli grupa międzynarodowych ekspertów do spraw kolorystyki. W skład zespołu wchodzą również specjaliści z firmy AkzoNobel - producenta farb marki Dulux®. Każdego roku, na podstawie obserwacji globalnych zmian w stylach życia, kulturze, sztuce, architekturze, wzornictwie i modzie, zespół określa pięć głównych Trendów Kolorystycznych oraz Kolor Roku – barwę wiodącą w nadchodzącym roku.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Kinga Śliwa

Źródło: Dulux

Polecamy Ci również

Zobacz także