Wazony z butelek

Puste butelki zawsze można wykorzystać jako wazon na kwiaty. Warto jednak sprawić, by nie wyglądały w oczywisty i banalny sposób.

 

Niebanalny wazon z butelek łatwo stworzyć dzięki kawałkowi grubej tektury i farbie. Najlepiej wykorzystać sprej w dowolnym kolorze, choć szczególnie dobrze wyglądają farby metaliczne. Potrzebne będą też: nożyczki, linijka, ołówek i klej. Z prostokątnego kawałka tektury tworzymy szablon – zginamy ją przez środek wzdłuż, a potem kilkakrotnie – ukośnie (warto wcześniej wyrysować linie), tak jak na zdjęciu.

Część, która będzie tworzyła podstawę nacinamy w trójkąty. Następnie spryskujemy tekturę farbą, czekamy aż wyschnie i sklejamy jej brzegi (w sprzedaży bywają też gotowe szablony, ale ich samodzielne wykonanie może być dobrą zabawą). Taka oprawka, nałożona na butelkę wygląda jak nowoczesny designerski gadżet, a wazon z butelki – staje się naprawdę oryginalny. Osłonki możemy również wykorzystać do ukrycia innych nietypowych naczyń na kwiaty, takich jak szklanka, czy słoik.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: thedesignerpoad.com

Zobacz także