Wedi - piękne wnętrza już od 25 lat

Setki osób pracujących nad produktami jutra, kilkadziesiąt oddziałów na całym świecie i najważniejsze certyfikaty jakości. Tak dzisiaj, po dwudziestu pięciu latach, wygląda wedi - firma produkująca specjalistyczne materiały do wykańczania łazienek i pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. A wszystko zaczęło się od małego, rodzinnego przedsiębiorstwa.

aranżacja łazienkiKiedy w 1983 roku Helmut Wedi zakładał swoją firmę, za cel postawił sobie dostarczać rozwiązania ułatwiające pracę wykonawcom wnętrz, w których panuje wysoka wilgotność. Problemy związane z doborem odpowiednich materiałów i przygotowaniem podłoża pod ułożenie płytek znał doskonale, bowiem sam był mistrzem rzemiosła płytkarskiego. Jego powiedzenie “Innowacji nie wymyśla się wyłącznie przy biurku, praktyka budowlana to absolutna konieczność” – stało się podstawą filozofii wedi.

Dzisiaj wedi dostarcza najwyższej jakości produkty, które z powodzeniem znajdują zastosowanie w wykańczaniu i aranżacji łazienek, pływalni, pomieszczeń wellness i obiektów SPA. Rozwiązania wedi bazują na całkowicie wodoodpornej i termoizolacyjnej płycie budowlanej z ekstrudowanej pianki polistyrenowej. Jednocześnie dzięki łatwej obróbce i prostocie montażu nie ograniczają wyobraźni architektów i wykonawców, dając możliwość swobodnego kształtowania przestrzeni.

Na całym świecie funkcjonuje kilkadziesiąt oddziałów firmy, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Hiszpanii i we Włoszech. Od 2000 roku firma obecna jest również w Polsce. Rozwiązania wedi znalazły się już w wielu prywatnych łazienkach, budynkach użyteczności publicznej oraz prestiżowych obiektach SPA w hotelach i pływalniach w naszym kraju - m.in. Aquapark w Zakopanem, Rezydencja Prezydenta RP w Wiśle.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: wedi

Polecamy Ci również

Zobacz także