Więcej ciepła z kominka

kominek w salonieCo zrobić, żeby rozprowadzanie ciepła z kominka było efektywne? Kominek to nie tylko przyjemność obcowania z prawdziwym ogniem, ale także wymierne korzyści. Coraz częściej służy on do ogrzewania pomieszczeń.

Wieczór spędzony przy rozpalonym kominku to miła perspektywa. Do zalet tego urządzenia należy również możliwość ogrzania pomieszczenia. Jednak tradycyjny kominek otwarty jest mało wydajny. Większość energii (ok. 90%) powstającej podczas spalania drewna jest tracona. Pomoże tu system Caldofa firmy Vortice Elettrosociali (grupa Alfred Moll).

System składa się z rur umieszczonych w palenisku oraz dołączonej do nich jednostki z wentylatorem. Urządzenie wciąga powietrze z pomieszczenia i wprowadza je do rur. Ogrzane przez płonące polana powietrze wdmuchiwane jest do pokoju.

Dwubiegowy wentylator zasilany jest poprzez przewód długości 2,5 m (zasilanie 220-240V). Wydajność: minimalna - 32 m³/h maksymalna - 48 m³/h. Obudowę  wentylatora wykonano z aluminium. Do zestawu dołączono ekran ochronny zabezpieczający przed iskrami z paleniska. Zastosowanie systemu Caldofa pozwala na zredukowanie temperatury w instalacji centralnego ogrzewania - szczególnie wiosną i jesienią.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Zdjęcia: Alfred Moll

Polecamy Ci również

Zobacz także