Wielofunkcyjne narzędzia

0
Wielofunkcyjne narzędzia

Wielofunkcyjne narzędzie Multi-Cutter GOP 300 SCE Professional z beznarzędziowym systemem wymiany osprzętu to nowy produkt firmy Bosch.

multi-cutterMulti-Cutter firmy Bosch jest wielofunkcyjnym narzędziem wyposażonym w system SDS, który umożliwia montaż osprzętu bez stosowania dodatkowych przyrządów. Wygodną pracę nowym urządzeniem zapewnia również wydajny silnik o mocy 300 W z systemem Constant Electronic oraz wąska rękojeść ułatwiająca uchwyt. Produkt jest dostępny
w sprzedaży od października br.

GOP 300 SCE Professional jest uniwersalnym, wydajnym i kompaktowym narzędziem wielofunkcyjnym umożliwiającym m.in. wykonywanie wcięć wgłębnych w miękkim i twardym drewnie, dopasowywanie listew przypodłogowych lub szlifowanie blisko krawędzi. Urządzenie to jest niezawodnym pomocnikiem przy różnego rodzaju pracach adaptacyjnych i naprawach, a także podczas wykańczania wnętrz. Stanowi narzędzie pracy dla stolarzy, parkieciarzy oraz monterów mebli i wyposażenia sklepów.

narzędzie wielofunkcyjneGOP 300 SCE Professional jest wyposażone w beznarzędziowy system wymiany osprzętu SDS, opatentowany przez firmę Bosch, który pozwala w  łatwy sposób  wymieniać końcówki robocze bez stosowania dodatkowych narzędzi, jak trzpienie mocujące lub śruby. Wystarczy otworzyć uchwyt mocujący za pomocą dźwigni, włożyć osprzęt i zamknąć uchwyt.
Multi-Cutter posiada 12-punktowy uchwyt narzędziowy zgodny ze standardem OIS (Oscillating Interface System). Można w nim zatem montować wszystkie narzędzia zgodne z tym standardem, co rozszerza zakres dostępnych aplikacji. Ruch oscylacyjny osprzętu umożliwia precyzyjne przyłożenie go do obrabianego materiału i cięcie bez wyszczerbień lub uszkodzeń.

Silnik 300 W sprawia, że Multi-Cutter jest najmocniejszym modelem w swojej klasie. Natomiast zastosowany w nim system Constant Electronic gwarantuje stałą prędkość oscylacyjną niezależnie od obciążenia, a tym samym umożliwia szybkie tempo pracy, także podczas wykonywania trudnych zadań, jak np. cięcie wgłębne czy usuwanie zaprawy z fug. Dzięki małemu obwodowi rękojeści narzędzie wygodnie leży w dłoni.

multi-cutter podczas pracyWśród pozostałych zalet urządzenia można wskazać: wstępny wybór prędkości obrotowej umożliwiający dopasowanie tempa pracy do stosowanego osprzętu i właściwości obrabianego materiału, pokryte gumą powierzchnie chwytowe oraz kulowe mocowanie przewodu, które zapewnia bezpieczniejszą i swobodniejszą pracę w każdej pozycji oraz zapobiega przerwaniu przewodu sieciowego.

W wyposażeniu standardowym znajduje się walizka systemowa L-BOXX zawierająca 8 akcesoriów do piłowania i szlifowania oraz 40 papierów ściernych o różnej grubości ziarna.

Sugerowana cena detaliczna brutto (październik 2011): 1413,27 zł

Dane techniczne GOP 300 SCE Professional
Moc nominalna 300 W
Prędkość obrotowa bez obciążenia 8 000 – 20 000 min-1
Kąt oscylacji prawy/lewy 1,4°
Ciężar 1,6 kg


Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także