Wieszak ścienny na filiżanki

Wieszak ścienny
Efekt końcowy to piękny, ozdobny i praktyczny wieszak na filiżanki.

Wieszak ścienny w stylu retro efektownie wyeksponuje filiżanki i ozdobi ścianę nad blatem. Finezyjny stelaż z giętego drutu można wykonać samodzielnie w kilka chwil.

Potrzebne są:
  • drut mosiężny (ok. trzech metrów);
  • drut miedziany (ok. pół metra);
  • farba do metalu w spreju;
  • obcęgi;
  • papier ochronny do malowania wieszaka;

Zobacz jak nadać nowe życie krzesłom - renowacja krzeseł

Krok pierwszy

Wyginamy z mosiężnego drutu pięć równej wielkości spiralnie zakręconych odcinków, zakończonych haczykami (na których będą zawieszane filiżanki). Układamy je w poziomym rzędzie. Z pozostałego drutu formujemy trójboczną ramkę (jej podstawa powinna mieć długość pięciu ułożonych obok siebie spirali). Na końcach dwóch krótszych boków ramki zaginamy niewielkie „uszka” na gwoździe.

Krok drugi

Mocujemy spiralny fragment wieszaka do narożnika ramki za pomocą miękkiego miedzianego drutu. Za pierwszym „ślimakiem” umieszczamy następne, wzdłuż podstawy ramki. W miejscach styku „ślimaków” ze sobą i z ramką łączymy te elementy, owijając je mocno miedzianym drutem.

Z cyklu zrób to sam: Parawan pokojowy

Krok trzeci

Umieszczamy wieszak na papierze i pokrywamy drucianą konstrukcję farbą w spreju. Kiedy farba wyschnie, nanosimy drugą warstwę. Gotowy wieszak mocujemy na dwóch gwoździach na ścianie nad kuchennym blatem.

Jak zrobić dekoracyjny stolik kawowy

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Karolina Chmielnik Dubaj i Andrzej Duba

Źródło: polskatimes.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także