Wiosenne zasłony – zrób to sam!

0
Zasłona w oknie
Patchworkowa, kolorowa zasłona ożywi każde wnętrze.

Wiosenne zasłony w oknach powinny być zwiewne, kolorowe i dodawać energii wnętrzu. Dlaczego by nie zrobić ich samemu? Nie jest to takie trudne.


Kiedy za oknem słońce zaczyna mocniej świecić, dzień jest coraz dłuższy warto pokusić się o metamorfozę w naszych domach i mieszkaniach. Mogą to być drobne zmiany w domowym wnętrzu, które zrobimy samodzielnie.

Polecamy: Super lampa z papierowych kubeczków

Wiosną nasze samopoczucie jest lepsze, a coraz cieplejsze dni i promienie słońca sprawiają, że chce nam się żyć. W tym czasie powinniśmy schować ciężkie zasłony do szaf i pozwolić na to żeby jak najwięcej słońca wpadało do naszych mieszkań. W tym celu warto zadbać o odpowiednie firany i zasłony w oknach. Nie musimy od razu biec do sklepu po nowe tkaniny. Wystarczy jak mamy na wyposażeniu maszynę do szycia i kolorowe resztki tkanin, a patchworkowa zasłona powstanie przy niewielkich nakładach pieniężnych.

Szycie zasłony

Do zrobienia zasłon patchworkowych potrzebne są skrawki materiałów i dobra maszyna do szycia.

JUKI
Wiosenna zasłona

Sprawna maszyna do szycia pozwoli nam na zrobienie ciekawych zasłon.

JUKI
Dekoracja okna

Idealnie proste przeszycia zapewnią maszyny przeznaczone do pikowania.

JUKI
Zrób to sam: zasłony

Pikowanie umożliwiają też zwykłe domowe maszyny wyposażone w możliwość regulacji długości ściegu, regulację prędkości szycia i opcję pozycjonowania igły czy dźwignię kolanową.

JUKI

Jak zrobić zasłonę patchworkową?

Aby zrobić patchworkową zasłonę wystarczy jak będziemy mieli skrawki materiałów o różnych fakturach i rozmiarach.  Do okien jako zasłony najlepiej sprawdzą się materiały o kształcie kwadratów. Wykrawamy je z materiałów, zszywamy a całość pikujemy. Efekt końcowy jest fantastyczny. Dobrze jak do tego celu będziemy mieli dobrą maszynę do szycia, dzięki której w łatwy i przyjemny sposób uszyjemy nasze zasłony.

Polecamy także: Łatwą do zrobienia, ładną i praktyczną - wiszącą półkę na zioła

Metamorfozy z pomysłem

Domowa maszyna i odrobina wyobraźni pozwolą dowolnie zmieniać charakter wnętrz, w zależności od samopoczucia czy pory roku. Subtelne i eleganckie wnętrze uzyskamy wprowadzając pastelowe, jasne odcienie. Natomiast dla odważniejszych osób idealnie sprawdzą się intensywne kolory. Metodą patchworku wykonać można też narzuty i poduszki, pokrowce starych krzeseł - zmieniając mieszkanie nie do poznania.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Dębek

Polecamy Ci również

Zobacz także