Wiszący stojak na wino

Wiszący stojak na wina
Prezentowany stojak zapewnia idealną pozycję przechowywania win oraz oryginalny sposób ich prezentacji.

Stojak na wino niemieckiej firmy Blomus - model Cioso został wykonany ze stali nierdzewnej o nowoczesnych kształtach, może stać się ozdobą salonu lub kuchni.

stojak na wino

Blomus Cioso to doskonały pomysł  na przechowywanie i wyeksponowanie domowego zbioru win. Wieszak pomieści osiem standardowych butelek. Butelki umieszczone w wieszaku wyglądają jakby przeczyły prawom fizyki. 

elegancki stojak na winostalowy stojak na wino

W stojaku wino znajduje się w optymalnej dla siebie pozycji. Trunek ciągle nawilża korek, który nie wysycha, zapobiegając w ten sposób przedostawaniu się do butelki powietrza. Pozycja leżąca to ulubiona pozycja dobrego wina.
Przejdź do sklepu

Zanim zamontujemy stojak na wino, pamiętajmy o zasadzie, że przechowywaniu wina nie służy światło (szczególnie promienie słoneczne). Naświetlone wino szybciej się starzeje i traci garbniki, a to dzięki nim wino ma swą piękną barwą. Smak wina również się zmienia. Dzieje się tak, ponieważ pod wpływem światła wytwarzają się związki siarki, które powodują  zjawisko tzw. smaku światła. Dlatego trzeba zamontować stojak na wino w możliwie zaciemnionym miejscu.  

Polecamy: Pomysłowe sposoby na przechowywanie butelek z winem

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: superwnetrze.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także