Wkrętak akumulatorowy

Nowe narzędzie marki Dremel – Dremel Driver – przeznaczone jest dla osób wykonujących prace wymagające precyzji, jak również do zastosowań związanych
z majsterkowaniem. To kompaktowy wkrętak mierzący mniej niż 126 mm, z rękojeścią środkową i precyzyjną regulacją prędkości pracy zintegrowaną we włączniku.

wkrętak akumulatorowy wkrętak

Jest idealnym narzędziem do takich zadań jak: wieszanie obrazów na ścianie, instalacja zamków, montaż oprzyrządowania szaf, instalacja akcesoriów oświetleniowych, montaż lampek na pokładzie oraz samodzielny montaż mebli. Wkrętak przydaje się także podczas prac wykonywanych przy samochodzie.

Urządzenie sprawdza się również w precyzyjnych zadaniach takich jak: obróbka części i podzespołów elektronicznych np. w komputerach, płytkach drukowanych czy w technice radiowej stosowanej w samochodach, na jachtach i w samolotach, instalacja i naprawy sprzętu audio-wideo, modelarstwo, konstruowanie miniatur statków i wiele innych projektów hobbystycznych.

Wkrętak jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym 7,2 V, ma regulację prędkości w zakresie 0-300 obrotów na minutę z elektronicznym hamulcem, zdejmowany magazynek na końcówki z chwytem sześciokątnym wraz z ośmioma końcówkami, magnetyczny uchwyt na końcówki, miękką rękojeść zapewniającą optymalną ergonomię pracy – wszystkie te cechy składają się na zwartą i lekką konstrukcję z dodatkowym magazynkiem na śruby i inny osprzęt.

narzędzia domowe urządzenie akumulatorowe

Narzędzie jest lepiej wyważone w porównaniu do standardowych wkrętaków z rękojeścią pistoletową i dobrze układa się w dłoni. Odznacza się większą precyzją i lepszą kontrolą, szczególnie przy montażu drobnych elementów umożliwia pracę bliżej elementu i w miejscach trudno dostępnych dla bardziej masywnych wkrętaków. Jest na tyle mały, że można go trzymać dosłownie wszędzie – nawet w kieszeni.

Prędkość obrotowa narzędzia przyrasta liniowo, co gwarantuje dokładność pracy, szczególnie w niskim zakresie obrotów oraz zapewnia odpowiednią kontrolę w chwili uruchamiania wkrętaka. Narzędzie wyposażone jest w automatyczną blokadę wrzeciona. Czas ładowania akumulatora wynosi 5 godzin.

Dzięki lekkiemu akumulatorowi litowo-jonowemu wkrętak Dremel Driver waży zaledwie 430 gramów. W wyposażeniu znajduje się także system elektronicznej ochrony ogniw ECP, który zapobiega przeciążeniu, przegrzaniu i całkowitemu rozładowaniu akumulatora.

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także