Włączniki światła

Nowoczesne, stylowe łączniki elektryczne wysokich standardów w swoim wyglądzie są bardzo dekoracyjne. Dzięki temu, że klapki (klawisze) i ramki łączników nie tworzą całości, tylko są zamienne, można stworzyć kombinację kolorystyczną, pasującą do każdego wnętrza.

włącznik światłaW dostępnych dotychczas zestawieniach - włącznik: czyli ramka i klawisz (zwany też klapką lub plakietką) tworzyły zespoloną całość. W nowoczesnym łączniku, klapka i ramka występują oddzielnie. Klapka tworzy całość z mechanizmem elektrycznym, a ramkę mocuje się osobno. Dzięki takiemu rozwiązaniu projektant wnętrza nie ogranicza się do łącznika jednolitego kolorystycznie, tylko ma możliwość zaprojektowania najciekawszej kombinacji kolorystycznej.

Takie rozwiązanie umożliwia wymianę ramki bez konieczności wymiany całego gniazda. Jednocześnie łącznik o takiej konstrukcji ma odpowiednio wysokie parametry użytkowe. To, że składa się z dwóch elementów, nie wpływa na jego gorszą szczelność czy niezawodność. Wystrój popularnych dzisiaj - nowoczesnych wnętrz - można podkreślić poprzez łączniki metalowe i metalizowane.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Joanna Szot

Zdjęcia: Legrand

Polecamy Ci również

Zobacz także