Włączniki światła - istotny szczegół

Stają się znaczącym elementem dekoracyjnym podkreślającym charakter wnętrza. O czym piszemy? O włącznikach, które nie tylko włączają i wyłączają światło, ale także pełnią szereg dodatkowych funkcji.

włącznik światłaIstotna jest forma
Minęły już czasy, kiedy wybór kształtu włącznika ograniczał się do uchwycenia subtelnej różnicy pomiędzy nieco odmiennymi formami płaskich prostokątów. Różnorodność produktów na sklepowych półkach sprawia, że klienci mają możliwość wyboru nie tylko kształtu, barwy i materiału samych włączników, ale także jego poszczególnych elementów: klawiszy i ramek.

W ofercie producentów znajdziemy nie tylko produkty klasyczne, ale także modele zaokrąglone, płaskie, wypukłe oraz ścięte z boku lub z góry i dodatkowo dające się zamykać w kilkukrotnych ramkach. To właśnie możliwość dostosowania środkowego modułu użytkowego do różnych form ozdobnych ramek gwarantuje niemal nieograniczoną liczbę wariantów stylistycznych.

Do wyboru do koloru
Ekskluzywne serie kontaktów charakteryzują się wyjątkowym kształtem, niecodziennymi rozwiązaniami technicznymi oraz bogatą paletą barw, zarówno samych ramek, jak i klawiszy. Biały, zielony czy niebieski? Teraz możemy kupić włącznik praktycznie w każdym, wymarzonym przez nas kolorze, zarówno do łazienki i kuchni (modele bryzgoszczelne), biura (z ochronnikiem przepięć), jak i do pozostałych pomieszczeń (modele tradycyjne).

stylowy włącznikwłącznik na pilotakontakt z ochronnikiem przepięć

Materiał
To on, poza kształtem ma największy wpływ na wygląd włącznika, który może być wykonany nie tylko z tradycyjnego tworzywa, ale także z drewna, szkła, metalu oraz skóry. Te szlachetne materiały o różnych fakturach i kolorach nadają włącznikom elegancki i dyskretny wygląd, harmonizujący z przyjętą linią aranżacji wnętrza.

kontakt bryzgoszczelny

kontakt do kuchnikontakt do łazienki

Z funkcją ochronną
Czy włącznik może ochronić nas przed złodziejami? Okazuje się, że tak. Zamontowany w miejscu tradycyjnego kontaktu ściemniacz z symulatorem obecności pełni rolę nie tylko łącznika o zmiennym natężeniu światła, ale jest także pomysłowym i skutecznym rozwiązaniem odstraszającym potencjalnych złodziei w czasie nieobecności właścicieli mieszkania lub domu.

Włączniki stanowią integralną część wnętrza. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów współtworzą, wraz z innymi detalami, klimat i atmosferę pomieszczeń. Warto o tym pamiętać zwłaszcza podczas urządzania i remontowania wnętrz, kiedy stare kontakty wymieniamy na nowe.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Mateusz Brózda

Zdjęcia: Kontakt Simon

Polecamy Ci również

Zobacz także