Wnętrza dopasowane do znaków zodiaku

2
Wnętrza dopasowane do znaków zodiaku

Aranżacja wnętrz w zgodzie ze znakami zodiaku? Dlaczego nie! Nawet jeśli nie czytasz na co dzień horoskopów, może warto się przekonać, czy w astrologii nie ma odrobiny prawdy.

Osoby spod znaku Barana są przebojowe, pewne siebie, dynamiczne. Niezależność natury przejawia się w sposobie urządzania wnętrz – cenią sobie przestrzeń, dlatego dobrze czują się w mieszkaniach typu studio. Nie boją się eksperymentów i wyzwań, stąd odważne połączenia kolorów, niejednokrotnie z dominującą czerwienią, która jest odzwierciedleniem ich impulsywnego temperamentu. Barany lubią zmiany, nie przepadają zaś za rutyną, dlatego bez trudu można namówić je na remont, interesują się też wnętrzarskimi nowinkami.

Koziorożec lubi styl tradycyjny.

Koziorożec lubi styl tradycyjny.

shadowfirearts Pixabay.comPoprzednieNastępne
Mieszkanie wagi jest zaaranżowane zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi.

Mieszkanie wagi jest zaaranżowane zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi.

HobokenHome7 Pixabay.com
Mieszkanie skorpiona jest zaaranżowane i dopasowane pod jego charakter.

Mieszkanie skorpiona jest zaaranżowane i dopasowane pod jego charakter.

shadowfirearts Pixabay.com
Styl fusion jest odpowiedni dla strzelców.

Styl fusion jest odpowiedni dla strzelców.

jeanvdmeulen Pixabay.com
Wodnik lubi styl nowoczesny.

Wodnik lubi styl nowoczesny.

PIRO4D Pixabay.com
Ryby lubią styl klasyczny.

Ryby lubią styl klasyczny.

ColorandoDaDanciPixabay.com
Baran kocha duże przestrzenie.

Baran kocha duże przestrzenie.

DarthZuzanka Pixabay.com
Byki lubią jasne wnętrza i kwiaty.

Byki lubią jasne wnętrza i kwiaty.

jarmoluk Pixabay.com
Bliźnięta kochają szkło i drewno.

Bliźnięta kochają szkło i drewno.

Life-Of-Pix Pixabay.com
Raki kochają naturę. Dobrze się tam czują. W ich domu nie zabraknie wikliny.

Raki kochają naturę. Dobrze się tam czują. W ich domu nie zabraknie wikliny.

amoraio Pixabay.com
Luksusowe wnętrza to jest to co lwy lubią najbardziej.

Luksusowe wnętrza to jest to co lwy lubią najbardziej.

skeeze Pixabay.com
Minimalizm - w takiej aranżacji Panny czują się najlepiej.

Minimalizm - w takiej aranżacji Panny czują się najlepiej.

SofieZborilova Pixabay.com

Osoby spod znaku Byka mają mocno rozwinięte poczucie estetyki, lubią otaczać się pięknymi przedmiotami, a nawet same przejawiają zdolności manualne. Byki są praktyczne, dlatego meble w ich domu muszą nie tylko ładnie wyglądać, powinny być również starannie wykonane, ale i funkcjonalne. Lubią stonowane kolory i chętnie otaczają się kwiatami.

Bliźnięta to osoby o wyrobionym zdaniu na każdy temat, wiec nie mają trudności z zaprojektowaniem idealnego dla nich wnętrza. Najlepiej czują się w kolorach żółtych i szarych, choć jednocześnie ze względu na wrodzoną nerwowość powinny otaczać się również zielenią. Lubią nowoczesny styl wnętrz, gdzie dominują szklane, czy metalowe detale. Osoby spod tego znaku uwielbiają być w ruchu, w domu nie brakuje pamiątek z krótszych wyjazdów, czy dalekich podróży.

Polecamy: Kolory ścian - sprawdź jak działają kolory we wnętrzu

Dla Raków dom jest twierdzą i ma im zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Lubią przytulne wnętrza, urządzone w klasycznym, naturalnym stylu (drewno, wiklina), ale bez zbytnich ekstrawagancji. Otaczają się bibelotami, przedmiotami z przeszłości, ale zarazem dbają o porządek. Osoby spod tego znaku lubią aranżować wnętrza tak, by wygospodarować w nich nawet małą przestrzeń tylko dla siebie.

Dla Lwów dom to królestwo, w którym niepodzielnie panują. Są drobiazgowe i przy urządzaniu wnętrz kierują się niezwykłą skrupulatnością. Zwracają uwagę na najdrobniejsze detale, dlatego ich dom to mistrzostwo wyczucia smaku. Są optymistycznie nastawione do życia, stąd nikogo nie dziwi fakt, że lubią się otaczać energetycznymi kolorami: żółtym, pomarańczowym, szafirowym. Mają zmysł artystyczny i cenią sobie komfort, więc z jednej strony kupują meble designerskie, a z drugiej – wygodne.

To Cię zainteresuje: Sól kuchenna – jak ją wykorzystać przy domowych porządkach

Osoby spod znaku Panny to pedanci, w ich domach panuje ład i porządek. Lubią mieć wszystko ułożone, posegregowane, dlatego zazwyczaj mają pomysłowo opracowany system przechowywania różnych przedmiotów. Meble muszą być praktyczne i przede wszystkim trwałe, bo Panny słynną ze swojej oszczędności.

Wagi mają niezwykłe poczucie piękna, dlatego uwielbiają otaczać się eleganckimi, designerskimi przedmiotami. Cenią sobie przestrzeń, nawet małe wnętrza urządzają tak, by były jak najbardziej przestronnie. Mocno stąpają po ziemi, ale mają skłonność do pesymizmu, dlatego chętnie otaczają się kolorami zimnymi – niebieskim, brązami, fioletami.

Skorpiony to osoby o skomplikowanym charakterze – silne, gwałtowne, nerwowe, stąd najlepiej odnajdują się we wnętrzach prostych, stonowanych. Dom ma być miejscem wyciszenia, dlatego stawiają na rozwiązania wnętrzarskie jak najbardziej zgodne z naturą. W ich domu powinno być miejsce na zieleń, ale i wyraźnie wyznaczoną strefę relaksu.

Polecamy ciekawostkę: Nietypowe zastosowania coli w domu

Strzelce chętnie wprowadzają w życie wszelkiego rodzaju innowacje i to przekłada się również na urządzanie wnętrz. Są otwarte na nowe pomysły, wszelkiego rodzaju nowinki, oryginalne rozwiązania i nie boją się eksperymentować. Najlepiej czują się w kolorach turkusowych, granatowych, szafirowych.

Koziorożce mają bardzo praktyczne podejście do życia, dlatego odpowiadają ich charakterowi wnętrza proste, ale wyrafinowane. Stawiają nie na ilość, ale jakość, dlatego wybierają meble trwałe, które będą im służyć latami. Zwracają uwagę na detale, lubią się otaczać przyjemnymi dla oka drobiazgami.

Wodniki są jednym z najbardziej ekscentrycznych znaków zodiaku, dlatego urządzane przez nich wnętrza to mieszanka stylów. To jednak wysmakowany eklektyzm, w którym Wodniki czuja się najlepiej.

Osoby spod znaku Ryb są delikatne, subtelne i optymistycznie nastawione do życia i w tym samym duchu urządzają dom. Jasne kolory, naturalne materiały, kwiaty. Lubią minimalizm, dlatego nawet w małych wnętrzach można „złapać oddech” i zrelaksować się.

Oceń artykuł
4,05 / 20 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Izabela Orlicz

Polecamy Ci również

Zobacz także