Wnętrza orientalne - magia koloru

Wnętrza orientalne - magia koloru

Kluczem do stworzenia wnętrza egzotycznego jest połączenie koloru
z
wytwornymi fakturami i dodatkami. Zestawienia kolorystyczne są eleganckie, wesołe i ekspresyjne.

Wspólną cechą wszystkich orientalnych kompozycji kolorystycznych jest ich wyrazistość
i bujność - wnętrza mienią się feerią barw. Dla niektórych mogą się nawet wydawać przytłaczające, jednak odpowiednie zestawienie barw, dodatków oraz konsekwencja
w dobieraniu akcentów kolorystycznych, gwarantują, że nie będziemy mieć takiego wrażenia. Jakikolwiek układ kolorystyczny wybierzemy, powinniśmy dopasować do niego umeblowanie i przedmioty, które mają się pojawić w naszym mieszkaniu.

Elegancki indyjski salon. Dużo czerwieni, drewno. (fot: homes-interiro.com)Kolorowa sypialnia dla odważnych. (fot. Superpani.pl)

Prosta, japońska gama barwna składająca się z kremów, brązów i indygo świetnie pasuje do prostych, czystych form, mebli i dekoracji w japońskim stylu. Zupełnie inaczej jest przy hinduskiej gamie kolorystycznej, zbudowanej na bazie odcieni szafranu, purpury, turkusu. Bez ograniczeń można stosować wyraziste, powtarzające się desenie. Jeśli połączymy to z pledami, jedwabiami, adamaszkami to uzyskamy prawdziwie hinduski klimat. Pasują tu akcesoria wykonane z brązu, kafelki, lustra.

Ozdoby orientalne.Wnętrze w stylu japońskim. (fot. flickr)

Orientalne dodatki i zestawienia kolorów dodają energii. Wyjątkowo kolorowa sypialnia jest tylko dla odważnych. Indie po prostu tryskają energią i kolorami. Bajecznie jaskrawe barwy sari, pastelowe turbany książąt, korzenne przyprawy na straganach, odcienie rubinów, szmaragdów, szafirów. Dla równowagi dobrze jest połączyć mocne kolory z innymi o zbliżonej tonacji, np. krwistą czerwień
z głębokim błękitem. Oto kilka propozycji zestawień kolorystycznych.

Zestawienia kolorystyczneZestawienia kolorystyczneZestawienia kolorystyczne

IM Sztuka Wnętrz

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: proj. wnętrz Magdalena Ostrowska-Miśkiewicz

Źródło: sztukawnetrz.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także