Wnętrze w stylu eko. Dodatki z recyklingu

0
Eko dekoracje
Kosze wykonane z papieru o strukturze przypominającej wyplatany ratan.

Wnętrze w stylu eko to nie tylko szacunek do naszego naturalnego środowiska, ale także bardzo modny ostatnimi czasy trend, który coraz częściej gości w naszych mieszkaniach.

Styl EKO to manifestacja proekologicznego podejścia do życia. Aranżacja wyrosła z przekonania, że każdy może być odpowiedzialny za środowisko naturalne, działając tak, aby nie przyczyniać się do jego degradacji.

Jak przekonują nas projektanci dodatki z recyklingu nie muszą być nudne. Dzisiaj prezentujemy ozdoby wykonane z papieru o strukturze, który kompletnie nie przypomina tego surowca. Takie dodatki są eleganckie, wysublimowane i będą pasować do wnętrz EKO, a także nowoczesnych, minimalistycznych oraz loftowych. Ich niecodzienny wygląd skradł serca nie tylko ekologów.

Proponujemy też: Sposób na modną ścianę - ściana w drewnie

Dziś dodatki wykonane z odzyskanych materiałów, w tym z papieru, to nie tylko manifestacja poszanowania dla środowiska naturalnego, ale także bardzo wysublimowana i elegancka ozdoba podkreślająca awangardową aranżację. Nie bez powodu styl EKO coraz śmielej wkracza do wielkiego miasta i nowoczesnych wnętrz.

Ekologiczne dodatki

Dekoracje i dodatki z recyklingu górują nad ich sklepowymi wersjami przede wszystkim oryginalnością. Meble z europalet, które zagościły w niejednym domu mogą być wzbogacone ekologicznymi dodatkami. W końcu pełnych potencjału materiałów recyklingowych jest zdecydowanie więcej. W tym celu wykorzystany został papier. Dodatki wykonane z tego surowca mają zadziwiającą strukturę, charakterystycznie uwypuklony kształt, stonowaną kolorystykę i z pewnością niewiele osób powie, że wykonane są z papieru.

Dekoracje z papieru

Misy florystyczne wykonanej z papieru imitującego wyglądem asfalt.

planB
Ekologiczne dodatki

Osłonki wykonane z papieru, o wyglądzie łudząco przypominającym skórę naturalną.

planB
Dekoracje i dodatki

Kolekcja osłonek i tac, z których można stworzyć designerskie pudełka. Produkty wykonane z papieru, w strukturze przypominające gumę.

planB
Wazony

Osłonki i wazony wykonane z papieru o strukturze przypominającej beton.

planB

Zobacz: Olejowanie podłogi – jak uniknąć błędów

Bardziej przypominają beton, asfalt, gumę czy nawet skórę naturalną. Z papieru można zrobić wiele dekoracyjnych rzeczy, takich jak:

  • wazony,
  • misy,
  • tace,
  • świeczniki,
  • osłonki na doniczki,
  • galanterie biurową,
  • i wiele innych pięknych rzeczy.

To co je wyróżnia na tle ich nie ekologicznych odpowiedników to unikatowy design, którego nie da się podrobić oraz wodoodporność. Produkty wyglądają nieziemsko i są nietłukące. W ofercie mamy także do wyboru dość sporą gamę kolorystyczną, a mianowicie: szarości, biele, beże, pastele oraz matową czerń, które idealnie wpasują się w skandynawski styl, który ostatnimi czasy jest bardzo modny. Z pewnością te awangardowe dodatki wykonane z recyklingowego papieru wzbogacą każde wnętrze i wywołają zachwyt niejednego gościa w naszym domu.

Oceń artykuł
1,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: planB

Polecamy Ci również

Zobacz także