Wnętrze w stylu meksykańskim

Wnętrze w stylu meksykańskim

Wnętrze w stylu meksykańskim odznacza się przede wszystkim burzą intensywnych kolorów. Jest bardzo charakterystyczne - ten styl we wnętrzu można poznać niemal na pierwszy rzut oka.

Meksykańskie barwy są niezwykle świeże, począwszy od soczystych zieleni po energetyczne żółcienie i pomarańcze. Klasycznym połączeniami są kombinacje żywych barw terakoty
i mocnych błękitów. W akcentach ważna jest też biel. W palecie kolorów tego stylu pojawiają się też barwy jesieni, czyli złoto i czerwień, żółty i czarny, brąz, ecru. Wszystko rozjaśnione jest: niebieskim i zielonym - najczęściej pojawiającymi się barwami.
Wzornictwo wywodzi się z kultury Azteków i Majów. Wzory czy rysunki przedstawiają zazwyczaj zwierzęta, elementy strojów lub instrumenty muzyczne. Często pojawiającym się motywem jest słońce. Dominują elementy geometryczne. Popularne są dekory układane w ornamenty.

Urządzając dom w stylu meksykańskim, należy pamiętać, że w jego kolorystyce muszą pojawiać się  kontrasty. Forma wnętrza powinna być prosta, bez zbędnych dekoracji.

kredenskomody w stylu meksykańskim

Geometria i kolor - to podstawowe cechy tego stylu. We wnętrzu w stylu meksykańskim dominuje drewno - rzeźbione, malowane lub surowe.

łazienka meksykańskastyl meksykański

Łazienka meksykańska jest kolorowa, bardzo ciepła. Ważny jest w niej dobór kolorów na zasadzie kontrastów, i to wyjątkowo mocnych. Róż pojawia się obok czerwieni, żółty razem z pomarańczowym. W Meksyku ceramika to przede wszystkim piękne kafle terakotowe o nieco postrzępionych brzegach, w odcieniach brązu, czerwieni, żółci, układane w romby. Styl meksykański zaprasza do zabawy kolorem i wzorem.
Przedstawiamy kilka zestawień kolorystycznych charakterystycznych dla stylu meksykańskiego.

kolory czerwony i pomarańczowykolor granatowy i palony pomarańczkolor błękitny i gorący róż

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: proj. wnętrz Magdalena Ostrowska-Miśkiewicz

Źródło: sztukawnetrz.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także