Wszystko dla domu i mieszkania

Targi Interbud
Tematyka targów powinna zainteresować wszystkich tych, którzy planują wybudować dom lub planują remont mieszkania.

236 wystawców weźmie udział w tegorocznej edycji Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz INTERBUD, które odbędą się w Łodzi w dniach 10-12 marca w Hali Expo przy al. Politechniki 4.

W targowej ofercie znajdą się propozycje dla budujących dom lub planujących remont mieszkania. Podczas INTERBUDU obecni będą także architekci, dekoratorzy wnętrz oraz producenci materiałów budowlanych. Odwiedzający będą mogli zobaczyć ekologiczne systemy ogrzewania, pokrycia dachowe, rozwiązania dla ogrodów i przydomowej architektury oraz kilkadziesiąt modeli okien i drzwi różnych marek. Wśród nowości znajdą się między innymi: inteligentne domy, w których wszystkie urządzenia komunikują się ze sobą i wymieniają niezbędnymi informacjami, bezprzewodowa kosiarka samodzielnie dbająca o teren oraz tapety przedstawiające różne wzory i obrazy w trójwymiarze.

Strefa designu

Blisko jedna trzecia targowej eskpozycji będzie poświęcona wyposażeniu wnętrz i aranżacji ogrodów. W jej ramach powstanie strefa designu, gdzie prezentowane będą meble (stoły, fotele, krzesła, kanapy), oświetlenie oraz akcesoria do dekorowania mieszkań. Szczególnie interesująco zapowiada się stoisko firmy Komandor, która wprowadza na rynek niewielką kuchnię. Wyposażona ona będzie między innymi w stolik śniadaniowy wysuwany z szuflady oraz różne stojaki. Podczas INTERBUD-u będzie można zasięgnąć bezpłatnych porad ekspertów z zakresu wystroju wnętrz, doboru żaluzji oraz projektowania i wyposażania ogrodów. Swoją ofertę zaprezentują także producenci bram, ogrodzeń oraz elementów dekorujących ściany i fasady.

Ciepłe dachy

Równolegle z targami INTERBUD odbędzie się Salon Praktyki Dekarskiej. Kilkudziesięciu producentów i dystrybutorów pokryć dachowych przekonywać będzie, że odpowiedni dach może pozwolić zaoszczędzić nawet 30 proc. ciepła. Salon będzie największą w kraju wystawą różnego rodzaju pokryć dachowych, rynien, wzmocnień stropowych i izolacji. Będzie także okazja do rozmowy z liderami tej branży oraz udziału w specjalistycznych szkoleniach i warsztatach.

Ekologiczne ogrzewanie

INTERBUD to także szeroka prezentacja systemów grzewczych spełniających najwyższe normy. Wystawcy zaprezentują między innymi takie rozwiązania, jak ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, kotły gazowe oraz systemy ogrzewania nadmuchowego - skutecznie zastępujące grzejniki. O oszczędzaniu energii mowa będzie także na stoiskach producentów drewnianych materiałów budowlanych, ekologicznych cegieł i domów pasywnych, w których zapotrzebowanie na energię jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach.

Rzeczywistość wirtualnadla budownictwa

Deweloperzy i architekci coraz chętniej korzystają z możliwości, jakie daje rzeczywistość wirtualna. Z myślą o nich zorganizowane zostaną pokazy kilku wiodących rozwiązań z tej dziedziny. Będą to między innymi: edytor do samodzielnego tworzenia interaktywnych prezentacji w wirtualnej rzeczywistości (bez konieczności zakupu drogiego sprzętu) oraz zaawansowane oprogramowanie technologii VR do wizualizacji projektów architektonicznych.

Gotowe projekty i rozwiązania

Na targowych stoiskach dostępnych będzie kilka tysięcy gotowych projektów domów, garaży i obiektów handlowych. Będzie można także skosztorysować potencjalną inwestycję, sprawdzić możliwości finansowe i rozwiać wątpliwości prawne. Istotnym elementem programu targów będą otwarte prezentacje poświęcone: konserwacji parkietów, dekoracji okien, aspektom prawnym prowadzenia inwestycji i remontów oraz odzyskiwaniu ciepła z wentylacji.

Branżowe konferencje i spotkania

- INTERBUD jest drugim co do wielkości wydarzeniem branży budowlanej w Polsce - zauważa Paweł Babij, prezes spółki Interservis, która organizuje targi. Oprócz oferty dla indywidualnych inwestorów w trakcie INTERBUD-u odbędzie się kilkanaście konferencji i branżowych spotkań. Będą to między innymi: debata łódzkich firm budowlanych poświęcona rewitalizacji miasta, ogólnopolskie spotkanie Towarzystw Budownictwa Społecznego oraz warsztaty poświęcone prawu budowlanemu. Partnerem targów będzie Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Naukowcy poprowadzą spotkania dotyczące innowacyjnych materiałów kompozytowych, zintegrowanego zarządzenia projektem i obiektami oraz budownictwa niskoenergetycznego.

Liderzy rynku budowlanego z łódzkiego

Wśród wystawców targów INTER-BUD dominować będą przedsiębiorcy z regionu łódzkiego, których działalność rozwija się wraz z dwudziestoczteroletnią historią targów. Na szczególną uwagę zasługują miedzy innymi:

  • Izdodom 2000 Polska ze Zduńskiej Woli: firma opracowała system budowy domów pasywnych. Wśród swoich realizacji na całym świecie ma m.in. budowę pałacu dla króla Maroko oraz osiedli mieszkaniowych na Półwyspie Arabskim.
  • Iwona Pellets z Aleksandrowa Łódzkiego: jeden z największych w Europie producentów kominków hybrydowych.
  • Sopexim z Aleksandrowa Łódzkiego: lider branży przemysłu drewnianego.
  • WPW INVEST z Łodzi: producent drewnianych konstrukcji dachowych, z których korzystają największe sieci handlowe w Europie.
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Interbud

Polecamy Ci również

Zobacz także