Wybieramy akcesoria łazienkowe

Wybieramy akcesoria łazienkowe

Artur Grochowy, doradca techniczno-handlowy w Coram Poland podpowiada jak dobrać akcesoria do naszej łazienki.

Akcesoria łazienkowe stanowią ostatni etap wyposażania łazienki - nad ich wyborem warto się dobrze zastanowić, by pasowały do stylu wnętrza. Mogą pełnić rolę nie tylko użytkową, ale i dekoracyjną, tak więc - w zależności od potrzeb - można je wyeksponować, albo dyskretnie ukryć. W końcowym efekcie powinny tworzyć z resztą wyposażenia zharmonizowaną całość.

Jeszcze nie tak dawno akcesoria łazienkowe kojarzone były jedynie z wieszakiem na papier oraz szczotką w.c. wykonaną z białego lub szarego PVC, wstydliwie ukrytą za miską sedesową. Dziś do wyboru mamy cała paletę produktów: mydelniczki, dozowniki na mydło w płynie, wieszaki na ręczniki, haczyki, kubeczki, wieszaki i pojemniki na papier toaletowy, półki na kosmetyki, koszyki na gąbki, lustra, a nawet tak nietypowe elementy jak wieszaki na gazety, uchwyty na suszarki do włosów i golarki, czy popielniczki.

akcesoria coram akcesoria coram akcesoria coram
Dodatki łazienkowe wykonywane są z różnych materiałów, głównie z metali, takich jak mosiądz czy znal (stop cynku z aluminium lub aluminium z miedzią). Producenci chętnie stosują też tworzywa sztuczne, ceramikę, drewno, szkło. Akcesoria najczęściej wykończone są w kolorze chromu błyszczącego, chromu matowego, stali polerowanej i szczotkowanej, satyny - podobnie jak baterie łazienkowe. Spotyka się również dodatki w kolorze złotym, złotym antycznym, mosiężnym oraz bardzo ostatnio modnym kolorze czarnym. Ciekawą propozycją jest połączenie chromu z drewnem, czy barwionym szkłem oraz chromu z ceramiką.
Współczesne akcesoria łazienkowe powstają w umysłach znanych projektantów, którzy prześcigają się w tworzeniu wzorów, które możemy dopasować do kabiny, wanny czy baterii tak, by tworzyły estetyczną całość z wyposażeniem łazienki.
akcesoria coram
Przy wyborze akcesoriów łazienkowych należy wziąć pod uwagę również sposób montażu. Najpopularniejszym jest przykręcanie dodatków do ściany albo ich przyklejanie, co eliminuje ew. ryzyko zniszczenia płytek ceramicznych i pozwala łatwo przenieść element w inne miejsce. Trzecim typem są łatwe w aranżacji dodatki stojące.
Warto też zwrócić uwagę na oferowaną przez producenta gwarancję (z reguły jest to 2 lub 5 lat, a w przypadku ekskluzywnych dodatków nawet 12 lat) oraz możliwość dokupienia części zamiennych, takich jak szkło do mydelniczki, półki szklanej czy pompki dozownika mydła.

7 zasad wyboru akcesoriów łazienkowych:

  1. Forma i estetyka dodatków (czy będę pasowały do stylistyki łazienki).
  2. Wykończenie powierzchni (chrom, stal szczotkowana, złoto, czarny, biały).
  3. Rodzaj materiału (mosiądz – najbardziej trwały).
  4. Sposób montażu (mocowane do ściany, stawiane).
  5. Funkcjonalność.
  6. Dostępność części zamiennych.
  7. Okres gwarancji.
Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Coram Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także