Wybieramy baterię wannową – porady i inspiracje

1
Wanna z nowoczesną baterią
Bateria wannowa to ważny element wyposażenia łazienki. Wpłynie one nie tylko na komfort kąpieli, ale również - wygląd łazienki.

Urządzając łazienkę, w której ma być wanna, będziemy musieli się zmierzyć z kwestią wyboru baterii. Proponujemy kilka inspirujących pomysłów.

Wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez wanny. A ta, nie może obejść się bez baterii. To element wyposażenia, który już od dawna przestał tylko „dostarczać wodę”. Baterie łazienkowe w dużym stopniu kreują styl wnętrza, warto więc zwrócić uwagę na ich wygląd. Ale to nie wszystko – nowoczesne baterie pomogą nam oszczędzać wodę, w sposób niezauważalny podczas kąpieli, za to widoczny przy płaceniu rachunków za wodę. Wybierając baterie wannowe warto wziąć pod uwagę również wielkość pomieszczenia – inne baterie pasują do niewielkich łazienek, inne do salonów kąpielowych, nie bez znaczenia jest też wygoda korzystania z nich, czy w ogóle możliwość zastosowania pewnych rozwiązań przy ograniczonej przestrzeni.

Dowiedz się więcej o: Bateriach łazienkowych i kuchennych, dzięki którym oszczędzanie wody jest wygodne i łatwe

Bateria ścienna jednouchwytowa

Baterie jednouchwytowe wyglądają nowocześnie i są bardzo wygodne w użyciu.

Ferro
Kompaktowa bateria wannowa

Jednouchwytowe baterie ścienne to optymalne rozwiązanie do małych łazienek.

Ferro
Bateria wielootworowa z kaskadową wylewką

Bardzo efektownie wyglądają baterie wielootworowe. Ich wylewki i uchwyty mogą być różnie ukształtowane.

Ferro
Bateria stojąca wielootwoowa

Baterie wielootworowe szczególnie dobrze pasują do większych łazienek - żeby je zamontować potrzebne jest dodatkowe miejsce na stelaż.

Ferro
Bateria wannowa podtynkowa

Minimalisty efekt dają też baterie podtynkowe, których część jest ukryta w ścianie.

Ferro
Bateria wannowa w stylu retro

Jeśli wolimy styl retro od nowoczesnego, nie będziemy mieli problemu z dopasowaniem odpowiedniej baterii. Ich stylizowany wygląd idzie w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.

Ferro

Baterie wannowe do małych łazienek

W małych łazienkach doskonale sprawdzą się baterie ścienne o kompaktowych rozmiarach. Nie zabierają one miejsca, a są bardzo wygodne. Jeśli wybierzemy model jednouchwytowy, będziemy mogli szybko i precyzyjnie wyregulować temperaturę strumienia wody. Dzięki temu kąpiel będzie nie tylko bardziej komfortowa, ale zmniejszymy też zużycie wody (mniej jej zmarnujemy podczas ustawiania temperatury). Tego typu baterie mają najczęściej nowoczesne, proste kształty, pasujące do współczesnych wnętrz. Jeśli zależy nam na oszczędności wody, zwróćmy uwagę, żeby bateria była wyposażona w perlator, dostępne są także bardziej zaawansowane rozwiązania (warto zwrócić uwagę na baterie z certyfikatem Ecolabel).

Baterie wannowe wielootworowe

W łazienkach, w których przestrzeń nie jest problemem, warto pomyśleć o bardzo efektownych stojących bateriach wielootworowych. Montuje się je na rancie wanny – który musi być odpowiednio szeroki lub na specjalnie przygotowanej obudowie. Przy montażu baterii wielootworowej trzeba przewidzieć także miejsce na stelaż (niewidoczny, ale zajmujący przestrzeń).
Takie bateria składają się z osobnych kilku elementów, które w klasycznych bateriach występują w jednym korpusie. Osobną częścią jest wylewka, uchwyty do regulacji strumienia i temperatury wody oraz słuchawka natryskowa (wyciągana). Baterie wielootworowe wyglądają bardzo nowocześnie, a oferowane są w różnych kształtach i formach – od klasycznych wylewek po bardzo efektowne wylewki kaskadowe.
Z kilku elementów mogą się składać również baterie podtynkowe. To również rozwiązanie o nowoczesnym wyglądzie – ze ściany wychodzą tylko „potrzebne” elementy baterii, cała reszta jest ukryta w ścianie. Ponieważ zabudowa baterii zajmuje miejsce, to również rozwiązanie do większych łazienek.

Dowiedz się: Jakie zalety i wady mają baterie podtynkowe

Baterie wannowe w stylu retro

Jeśli nasza łazienka ma być urządzona w stylu klasycznym lub retro, nie montujmy nowocześnie wyglądających baterii. Do wyboru mamy sporo baterii stylizowanych – wyróżniają je przede wszystkim wygięte wylewki oraz tradycyjne dwa kurki do zimnej i ciepłej wody. Najbardziej stylowo wyglądają stylizowane kurki krzyżowe. Pomimo wyglądu retro, takie baterie są produkowane z uwzględnieniem nowoczesnych rozwiązań technicznych i pozwalają na bardzo efektywne wykorzystanie wody i zmniejszenie jej zużycia.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ferro

Polecamy Ci również

Zobacz także