Wybieramy obraz

Urządzającwybieramy obraz wnętrze nie zawsze mamy pomysł na to, co powiesić na ścianach. Dobrze dobrany i pięknie oprawiony obraz czy fotografia ożywiają pomieszczenie i nadają mu charakteru.

Popularnym i wdzięcznym motywem w sztuce jest postać kobiety. Trudno się dziwić – na piękne kobiety wszyscy chętnie patrzą. Taki obraz pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Poniżej prezentujemy, jak różne mogą być wizerunki kobiet w malarstwie i radzimy, jaki obraz wybrać do danego rodzaju wnętrza. Wszystkie przedstawione propozycje pochodzą z serwisu www.e-oprawa.pl, gdzie można je zakupić oraz oprawić on-line w passe-partout i jedną z ponad 250 rodzajów ram.

Wnętrze klasycznewybieramy obraz
Zwolennicy przytulnych wnętrz lubią wybierać klasyczny styl w urządzaniu. Do pomieszczeń, gdzie dominuje ciepłe drewno i nasycone barwy najlepsze będą dodatki stonowane, aby wnętrze nie stało się zbyt ciężkie. Klasyczny styl wymaga klasycznych dekoracji, możemy więc powiesić np. Damę z łasiczką lub dobrać delikatnie awangardowy wizerunek kobiety korespondujący kolorystycznie z wnętrzem.

Pamiętajmy także o odpowiedniej oprawie dekoracji ściennych do wnętrza klasycznego. Rama jest elementem ozdobnym tylko wówczas, jeśli wydobywa charakter pracy i dopasowana jest do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. 

Wnętrze skandynawskie
Prostota i funkcjonalność, a przy tym piękne wzornictwo cechują wnętrza skandynawskie. To także materiały i kolorystyka – naturalnie wykończone lub malowane na biało drewno, beże i błękity.
Do takiego wnętrza polecamy obrazy z delikatnie nakreślonym wizerunkiem kobiety – lekkie i zmysłowe, wręcz eteryczne. Prace lepiej oprawić w jasne, nie przytłaczające pracy ramy. Pasują do nich zarówno naturalne drewniane oprawy w lekko „przydymionej” tonacji, jak również delikatne i solidne aluminiowe ramki.

wybieramy obrazwybieramy obraz

Wnętrze nowoczesne/ minimalistyczne
Jeśli lubimy funkcjonalność i prostotę, najlepiej sprawdzi się w naszym domu styl nowoczesny. Podstawowe formy, brak ornamentów i rozsądne operowanie dodatkami to jego wizytówka. Tak też dobieramy dekoracje ścienne – graficzne, w ograniczonej gamie kolorów. Jeśli jesteśmy fanami art deco, styl ten także świetnie sprawdzi się na ścianie nowoczesnego wnętrza ze względu na geometrię kształtów i ekspresję.
Tego rodzaju prace powinny być oprawione prosto – jeśli wybieramy passe-partout, niech będzie ono w jednej z podstawowych barw, ramy natomiast niech będą solidne, jednokolorowe, bez zbędnych dodatków i ozdób.

wybieramy obrazwybieramy obraz

Wnętrze Etno
Etno wnętrze cechują naturalne materiały i kolorystyka – jaskrawa i wyrazista lub w kolorach ziemi. Tak urządzona przestrzeń jest przytulna, zapraszająca, miękka i potrzebuje korespondujących z nią dodatków. Dekoracje wnętrza w stylu etno nawiązują do folkloru lub utrzymane są w stylu eko – prostym i naturalnym. Dlatego w ramach tej stylistyki możemy znaleźć zarówno dodatki neutralne, jak i bardzo wyraziste.
Oprawa prac do wnętrza w stylu etno nawiązuje do ornamentyki całego wnętrza. Jeśli zatem dominują kolory ziemi, wybieramy solidną drewnianą ramę z widocznymi słojami, jeśli zaś z ornamentami, rama powinna być prosta (przecierana lub z geometrycznymi wzorami). Jeśli praca i wnętrze utrzymane jest w mocnych kolorach – wybierzmy ramę wąską lecz odpowiadającą kolorystyce pracy, jaskrawą – oraz dość szerokie passe-partout.

wybieramy obrazwybieramy obraz

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: www.e-oprawa.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także