Wygodny materac - dobry wybór

Wygodny materac - dobry wybór

Bonelowy, lateksowy czy z pianki termoelastycznej - od rodzaju materaca zależy jakość  naszego wypoczynku i stan kręgosłupa. Fachowej porady nie znajdziemy jednak na forach internetowych.

wygodny materac - Salon przy ul. Srebrzyńskiej 63

salon przy ul. ul. Szparagowej 4Warto się raczej wybrać do salonu sprzedaży i, przy okazji, samemu wypróbować dostępne modele.
Bogatą ofertę znajdziemy w Salonie Materacy Firmy Koło, przy ul. Srebrzyńskiej 63 w Łodzi, który działa w Łodzi już dwa lata. Kilka miesięcy temu, przy ul. Szparagowej 4, powstał drugi oddział firmy. Założył go Marcin Paszkiewicz,  wieloletni ekspert w branży meblarskiej. Odwiedzając salon Resus przy ulicy Srebrzyńskiej 63, możemy liczyć na profesjonalną poradę - menedżer salonu Ewa Szymczak nie tylko prowadzi sklep z ogromnym zaangażowaniem, ale też chętnie dzieli się doświadczeniem, które zdobyła specjalizując się przez wiele lat w swoim fachu oraz podczas licznych szkoleń. Dowiemy się, że na wybór odpowiedniego materaca niebagatelny wpływ mają nasze codzienne nawyki: oglądanie w łóżku telewizji, spanie na brzuchu, boku lub plecach.
Specjaliści podpowiedzą, jaki materac będzie lepszy dla puszystych, a który dla mających problem z nadmierną potliwością. Dowiemy się ponadto, jak prawidłowo konserwować materace oraz dlaczego do tej pory nie mogliśmy się dobrze wyspać we własnym łóżku. Klienci mogą także liczyć na poradę w zakresie doboru kolorów w sypialni, rodzaju tkanin obiciowych oraz wyjaśnienia dlaczego i jak należy dbać o higienę materaca w domowych warunkach.
W ofercie Salonu Materacy znajdziemy propozycje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W przypadku najmłodszych klientów nie liczmy na rekomendację popularnych na przełomie lat 80/90 lat wkładów kokosowych. Według ekspertów firmy, materac dla dziecka nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Musi być natomiast przewiewny i bezzapachowy. Dobre i w przystępnych cenach są materace z pianki termoplastycznej. W przypadku niemowląt doskonałym wyborem będą materace wyposażone w nieprzepuszczalny dla płynów ochraniacz. W ofercie firmy Koło pojawiły się materace zawierające specjalną siatkę 3D, która idealnie dostosowuje się do kształtu ciała noworodka. Jej budowa zapewnia ponadto doskonałą cyrkulację powietrza.
aranżacja sypialni - ekspozycjaWielu klientów wybierając materac sugeruje się ceną. Pamiętajmy jednak, że tani model nie gwarantuje nam takiego komfortu snu, jakiego oczekujemy. Najmniej zapłacimy za materac bonelowy, lecz ten już nie ma swoich zwolenników - technologia jego produkcji jest już nieco przestarzała. Stosuje się w nich formatkę sprężynową typu bonel - tworzy ona jedną całość, wskutek czego sprężyny nie mogą się tak dobrze dopasowywać do kształtu ciała, jak materace kieszonkowe (niewielkiej średnicy sprężyny umieszczone są w specjalnych kieszonkach tkaniny). Taki typ sprężyn wspaniale sprawdza się w meblach tapicerowanych, zwanych wypoczynkami, czyli sofach, narożnikach i kanapach. Powierzchnia materaca powinna być równa i elastyczna, tak aby dokładnie podpierała każdą część ciała i pozwoliła zachować kręgosłupowi jego naturalny kształt.
W sprzedaży salonów Resus pojawiły się linie ekskluzywnych poduszek, kołder, prześcieradeł, a także pięknych kompletów pościeli firmy Greno.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Interbud

Polecamy Ci również

Zobacz także