Wyposażenie do kuchni

2
Wyposażenie do kuchni

Nasze oczekiwania dotyczące urządzeń kuchennych stają się coraz większe. Innowacyjne sprzęty, wykorzystujące nowoczesną technologię, mają być nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i oryginalne. W poszukiwaniu takich rozwiązań studenci Domus Academy z Mediolanu stworzyli kilka nowatorskich projektów.

Zmywarka KEWA (Kinetic Efficient Water Appliance) wykorzystuje sprężone powietrze do mycia naczyń. To rozwiązanie zwiększa efektywność zmywania, zmniejsza zużycie wody, jest przy tym energooszczędne. Dodatkowo zmywarka jest wyposażona w ręczną dyszę służącą do usuwania resztek jedzenia przed myciem.

nowoczesna zmywarkazmywarka do kuchni

Ściana w kuchni może zyskać dodatkową dekorację w postaci urządzenia do przechowywania wina. Kolekcja win wygląda w nim atrakcyjnie, a co ważne, urządzenie zapewnia optymalną temperaturę przechowywania trunku. Pomyślano też o schowku do chłodzenia przekąsek, podawanych z winem.

urządzenie do przechowywania wina

Problem odpadków kuchennych pomoże rozwiązać Celcius. Jest to połączenie kosza na śmieci z urządzeniem do recyklingu. Celsius wykorzystuje enzymy wytwarzane w czasie rozkładu organicznych śmieci do wytwarzania energii. Energia jest przesyłana do specjalnych pojemników, które mogą służyć do podgrzewania małych naczyń.

połączenie kosza na śmieci z urządzeniem do recyklingu

Do gotowania służy zestaw trzech indukcyjnych talerzy. Pola grzewcze można zdalnie włączać (przy pomocy pilota). Talerze umożliwiają przestawianie naczyń na pola o różnych temperaturach. Zestaw łatwo można złożyć, by zyskać więcej miejsca na blacie.

talerze indukcyjnepomysłowe talerze

Niezwykle pomysłowym i praktycznym rozwiązaniem jest wirtualna książka kucharska. Specjalne urządzenie wyświetla odpowiednie przepisy na blacie, a interaktywna rękawica służy, między innymi, jako waga.

wirtualna książka kucharska

Wśród nowatorskich pomysłów znalazły się także urządzenia zapewniające czyste i zdrowe powietrze w domu - CLEAiR automatycznie poinformuje nas o jakości powietrza, a Breathe oczyści je, wykorzystując jonizację. Jednocześnie zapewni delikatne światło, dostosowujące się do naturalnego cyklu dnia. Zapachy skutecznie usunie też wyciąg Aeolus, którego rama to praktyczne miejsce do powieszenia kuchennych utensyliów czy kieliszków.

wyposażenie kuchni

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: electrolux.com

Polecamy Ci również

Zobacz także