Wyroby dekoracyjne z barwionego szkła

Wybierając dodatki ze szkła do naszych wnętrz, coraz częściej sięgamy po szkło mniej tradycyjne. Zamiast transparentnego wybieramy szkło barwione. Prezentuje się ono bardzo okazale i ma duże zastosowanie jako formy użytkowe.

Dawniej nie mieliśmy okazji "przebierać" w kolorowym szkle. Dzisiaj mamy nieograniczone możliwości wykorzystania szkła w aranżacji naszych mieszkań. Począwszy od dekoracyjnych półmisków, a skończywszy na szklanych drzwiach, a nawet ścianach dzielących pomieszczenia.

W zależności od przeznaczenia szkło musi mieć odpowiednie właściwości, stosowną grubość
i trwałość. W celach ozdobnych i użytkowych wykorzystuje się szkło wielokolorowe i jednobarwne: dmuchane, szkło opalowe, dobrze przepuszczające światło, szkło ornamentowe służące do wykonania witraży. W naszych domach coraz częściej można znaleźć różnokolorowe kamyki szklane, tzw. oczka szklane  lub kaboszony, które pełnią funkcje ozdobne. Najczęściej spotykane wyroby w naszych wnętrzach to przedmioty użytkowe: talerze, półmisy, miseczki, pojemniki na kwiaty. Nowe formy szkła użytkowego mają bardziej artystyczne i mniej doskonałe kształty. Prezentują
się niekiedy surowo ale zawsze elegancko. Chętnie je kupujemy i przyozdabiamy nasze salony, sypialnie i kuchnie.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Joanna Bogumił

Zdjęcia: Galeria Sfera Sztuki

Polecamy Ci również

Zobacz także