Wystawa designu

Wystawa designu

85.lecie marki Koziol"Better Design - Bigger Smile", to hasło wystawy designu znanej na całym świecie marki Koziol.

Wystawa, prezentowana w warszawskiej Domotece, zabiera ona nas w podróż do przeszłości. Siadając za jednym z 10 biurek designerów, przenosisz się w prywatny świat procesu tworzenia unikatowych i wyjątkowych przedmiotów. Od idei, po szkice, prototypy aż do finalnych produktów, które milionom fanów marki Koziol zapewniły wiele radości i oczywiście "Bigger Smile".

hasło wystawywystawa designu

Firma Koziol projektuje i produkuje już od 1927 r., tworząc przedmioty o niepowtarzalnym designie, służące do życia i mieszkania oraz... uszczęśliwiania ludzi. Kooperacja z najbardziej renomowanymi designerami i szkołami wyższymi w Europie zaowocowała unikalnymi dziełami, wielokrotnie nagradzanymi najbardziej renomowanymi nagrodami w dziedzinie designu. Warto też wiedzieć, że dla tej niemieckiej firmy, równie ważna, co estetyka, jest troska o środowisko naturalne – wszystkie przedmioty powstają z przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa, chroniąc zasoby i energię.

 designerskie solniczkiakcesoria kuchenne

W symbiozie serca, high-tech i rzemiosła powstały legendarne i długowieczne ikony designu, takie jak seria filiżanek Aroma, zaprojektowana przez Matteo Thun i koziol, albo torba słynnego architekta Alessandro Mendini.

unikalny designszkice do projektów

Wynalazkiem firmy Koziol są też słynne kule śnieżne – a odwiedzający wystawę będą mieli wyjątkową możliwość zrobienia sobie zdjęcia, wśród opadających płatków śniegu.
Na samej wystawie można przyjrzeć się pracy tak znanych designerów jak: Alessandro Mendini, Cairn Young, Robin Platt, Wolfgang Hints/thesevenhints, Michael Neubauer/qed* Design, Frank Person, Neue Freunde, Mattheo Thun, Ole Palsby, Yar Rassadin.

ekspozycjaniepowtarzalne projekty

w świecie designudesignerskie i praktyczne akcesoria

Wystawę będzie można oglądać przez cały wrzesień w warszawskiej Domotece, a prezentowane na niej produkty można kupić w sklepie QForma.
Wystawa designu - zdjęcie 12

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: QForma

Polecamy Ci również

Zobacz także