Wystrój kuchni w stylu wiejskim

Ponieważ kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu i staje się miejscem skupiającym nie tylko domowników, powinna wyglądać przyjaźnie i wygodnie, dlatego polecamy wystrój kuchni w stylu wiejskim.

 

Styl wiejski jest przytulny i bardzo przyjemny, dokładnie taki, jaka powinna być kuchnia. Nie jest trudno stworzyć taki klimat, wystarczy stosować jasne kolory i zrównoważone faktury, aby nasza kuchnia wyglądała przestronnie i jasno.

Dekoracje w stylu wiejskim są proste i skromne, ale przez to eleganckie, a ich piękno tkwi w szczegółach. Jednym z najważniejszych elementów tego stylu jest światło. Kuchnia powinna być wypełniona naturalnym światłem, dlatego okna muszą być duże, a ich dekoracja prosta. Bardzo ważne są również kolory.

Najczęściej w stylu wiejskim używa się białego do malowania ścian i sufitów, ale także białych mebli. Dzięki temu przestrzeń wydaje się większa, a atmosfera świeża i czysta. Nie zapomnijmy również o naturalnych dodatkach jak drewno i świeże kwiaty oraz zioła, które sprawią, że nasza kuchnia będzie zawsze pachnąca i apetyczna.

Oceń artykuł
4,64 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także