Wystrój sypialni na wiosnę

Wiosna to doskonała okazja, aby pomyśleć o odświeżeniu wystroju sypialni. Nie musicie od razu malować ścian i zmieniać całego wnętrza, wystarczy, że przy pomocy dodatków i dekoracji nadacie jej lekkości i świeżości.

Wiosna nam wszystkim kojarzy się z zielenią i kwiatami. Świetnym pomysłem będzie jak przeniesiemy je do naszych wnętrz, np.: do sypialni. Zapewne w waszych ogrodach, na straganach i na każdym rogu ulicy można kupić świeże tulipany, żonkile czy bazie. Zaprośmy je do naszego wnętrza wówczas ożywi to naszą sypialnię i sprawi, że będzie pięknie pachniało.

Te świeżo zerwane możecie postawić przy łóżku albo postarać się o pościel i narzuty z kwiatowymi motywami. Drugi motyw to kolor. Ściany w kolorze purpury czy świeżej zieleni sprawią, że sypialnia będzie wyglądała radośnie i kolorowo, a jeżeli ma być przytulna to polecamy neutralne barwy.

Zobacz jak zrobić: Wiosenne zasłony

Kolor we wnętrzu

Od dawna wiadomo, że kolor wpływa na samopoczucie. Po szarej i brudnej zimie brakuje nam żywych i soczystych barw wokół nas. Dlatego często to właśnie wiosną dokonujemy dużych metamorfoz wnętrz.

Postaw na: Tkaniny we wnętrzach

Kolor może rządzić również na podłogach w postaci dywanów czy oknach - zasłony i rolety  w jasnych barwach albo wspomniane już kwiaty, będą doskonałym uzupełnieniem wystroju sypialni na wiosnę. Jeżeli pozwala Wam na to budżet to zainwestujcie w nowe łóżko. Łóżka w stylu retro albo te bardziej nowoczesne zawsze poprawią humor i sprawią, że pokój będzie prezentować się jeszcze lepiej.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Polecamy Ci również

Zobacz także