Z najcieplejszych stron świata

Podróżowanie po świecie okazuje się niewyczerpanym źródłem inspiracji w dekoracji wnętrz. Z każdego możliwego zakątka ziemi, do którego dociera człowiek, czerpiemy pomysły, by nasze wnętrza zamienić w coś zupełnie nieoczekiwanego.

Po to, by każdego dnia cieszyć się urokiem naszego mieszkania, nieprzeciętnego, jedynego
w swoim rodzaju. Szczególnie cenne są te dekoracje, które możemy przywieźć sami z dalekiej podróży. Jeśli nie możemy być uczestnikami tego typu wypraw, wystarczy rozejrzeć się wokół. Dzisiaj nie ma problemu z zakupem oryginalnych ozdób, które swoim urokiem, orientalnym lub afrykańskim zmieniają nasze otoczenie. Do tego odpowiedni kolor ścian, określony styl mebli, podłoga, oświetlenie wnętrz i gotowe. W otoczeniu przedmiotów gustownych, ładnych - lubimy napić się kawy, przyjąć gości.

Z natury
Od pewnego czasu w dekoracjach wnętrz panują trendy nawiązujące do otoczenia, przyrody, natury. Twórcy mebli, farb i niemal wszystkich dodatków do dekoracji wnętrz, wprowadzają charakterystyczne dla przyrody kolory, kształty. Inspiracje te stały się również powszechne
w tworzeniu obrazów. Są ich tysiące i wykonuje się je różną techniką. Jak się okazuje, sztuka umiejętnego poruszania się w fotografii może przynieść niezwykłe efekty.

motyw kwiatowydekoracje

 

 

 


Przedmioty, którymi się otaczamy nie powinny być przypadkowe. Dobierajmy je, więc zgodnie z wzornictwem i klimatem mieszkania, a przede wszystkim zgodnie z tym, co nam się podoba.

obraz inspirowany naturąobraz ścienny

 

 

 

 

Inspiracje ze świata
Jak powstały prezentowane obrazy? To nic innego jak sztuka fotografii. Egzotyczne detale roślinne – liście, kwiaty - powiększono do możliwie największych rozmiarów i autor zdjęć osiągnął niepowtarzalne efekty. Widoczne rezultaty są zarówno realistyczne jak i abstrakcyjne. To, co przyciąga w obrazach naszą uwagę to bardzo wyraźny nasycony kolor, który w dekoracji wnętrz pełni rolę szczególną.

obraz - kwiatyobraz na ścianę

 

 

 


Kwiaty i rośliny w naszym otoczeniu działają kojąco i dają namiastkę przyrody, w otoczeniu której lubimy przebywać. Rośliny na obrazach mają taką zaletę, że nigdy nie więdną i zachowują wciąż taki sam intensywny, soczysty kolor. To widok szczególny zwłaszcza zimą, kiedy za oknem jest biało i zimno, a w naszym wnętrzu kolorowo i przyjemnie.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Joanna Bogumił

Zdjęcia: iloraz design

Polecamy Ci również

Zobacz także