Zabawne umywalki

zabawne umywalkiUmywalki o ciekawym, zabawnym kształcie i wzornictwie na pewno wprowadzą do każdej łazienki nutę optymizmu. Kto by przypuszczał, że zwykła umywalka może tak bardzo zmienić łazienkę, a jednocześnie rozbawić i sprawić, iż przez moment nabierzemy dystansu do otaczającego nas świata.

Firma Roca wraz z Javierem Mariscalem, liderem w dziedzinie kreatywnego designu, stworzyła limitowaną serię umywalek inspirowaną igrzyskami olimpijskimi. Projektant prostą, geometryczną ceramikę Roca ozdobił oryginalnymi, zabawnymi rysunkami przedstawiającymi popularne konkurencje sportowe, zmieniając ją tym samym w prawdziwie olimpijskie mistrzostwo. Umywalki stały się areną rywalizacji, a woda wypływająca z baterii wydaje się błogosławieństwem dla atletów biorących udział w zawodach. Przynosi ukojenie po wyczerpującym wysiłku i orzeźwia zmęczonych sportowców.

Do stworzenia limitowanej, olimpijskiej kolekcji wykorzystano cztery popularne modele umywalek Roca - okrągłą, owalną, prostokątną i kwadratową. Umywalki Diverta zaczarowano w kort tenisowy
i boisko. Z zaciekawieniem i rozbawieniem przyglądamy się sportowym zmaganiom tenisistów
i piłkarzy. Zabawnie wygląda także umywalka nablatowa Bol. Wydaje się, jakby w jej idealnie okrągłym wnętrzu narysowani maratończycy mieli zamiar biegać w nieskończoność. Natomiast płaskie dno umywalki Hall zaadoptowano w basen olimpijski, gdzie pływacy właśnie rozpoczęli wielki wyścig o medal.

umywalka z rysunkiemrysunek na umywalceumywalka łazienkowa

Zabawne ludziki, znak rozpoznawczy Mariscala, cechuje nowoczesność i minimalistyczny styl doskonale prezentujący się we współczesnych łazienkach. Oryginalne rysunki limitowanych umywalek Roca zadziwią nawet podczas zwykłego mycia rąk, wywołując szczery uśmiech na twarzach użytkowników i to nie tylko tych najmłodszych. Kto by przypuszczał, że zwykła umywalka może tak bardzo zmienić łazienkę, a jednocześnie rozbawić i sprawić, iż przez moment nabierzemy dystansu do otaczającego nas świata – ot tak, po prostu.

umywalka o ciekawym kształcieKiedy umywalka Splash włoskiej firmy Disegno Ceramica trafiła na rynek, wywołała wiele emocji. Nie mogło być inaczej, skoro
w płaszczyźnie 100-centymetrowego ceramicznego blatu projektanci zamiast klasycznego owalu zamknęli kształt rozpryśniętej kropli wody.

Ale to jeszcze nie wszystko. Ten niezwykły, umiejscowiony
w centrum blatu kleks został podkreślony kolorem: pomarańczowym, zielonym lub żółtym. Splash w wersji Right
to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą mieć więcej miejsca przy umywalce. Asymetryczne usytuowanie kleksa z prawej strony blatu sprawiło, że jego lewa część stała się wygodną  płaszczyzną, którą można swobodnie wykorzystać m.in. na ustawienie przyborów toaletowych.

umywalka nablatowaNowy kształt jest też bardziej przyjazny jeśli chodzi o montaż umywalki w narożniku łazienki. Umywalka ma długość 100 cm, całkowitą szerokość 56 cm i 10 cm wysokości.

Kolejnym wcieleniem Splasha jest wersja Mini. W tym przypadku projektanci stworzyli umywalkę z samej formy kleksa. Konsekwentnie zrezygnowali także z otworu na armaturę, dzięki czemu nic nie zaburza wyrazistej, oryginalnej  formy.

Mini Splash (54x41 cm) dostępny jest w opcji stawianej nablatowej oraz w wersji do montażu pod blatem. Wszystkie dostępne wersje umywalki Splash można zamówić w wersji białej oraz z wypełnieniem środka w kolorze zielonym, żółtym lub pomarańczowym. Kolor na ceramikę nakładany jest przed szkliwieniem, tak więc jest trwały i odporny na ścieranie.

Oceń artykuł
4,86 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Anna Trojanowska

Źródło: Disegno Ceramica, Roca

Polecamy Ci również

Zobacz także