Zabudowa równoległa w kuchni

Zabudowa równoległa w kuchni

Sposobów zabudowy kuchni jest kilka. To, jak będzie rozplanowana zależy głównie od kształtu pomieszczenia i powierzchni przeznaczonej na kuchnię.

Na czym polega zabudowa równoległa?
Szafki kuchenne i wyposażenie rozmieszcza się wzdłuż obu naprzeciwległych, dłuższych ścian pomieszczenia. Ustawienie równoległe proponowane jest do pomieszczeń długich, ale wystarczająco szerokich, tak aby przestrzeń pomiędzy rzędami szafek wynosiła przynajmniej 120 cm. Taka odległość dzieląca rzędy szafek pozwala na swobodne poruszanie się i korzystanie ze sprzętu typu: zmywarka, piekarnik, lodówka.

Prezentowana kuchnia (sugeruje układ równoległy) została "zbudowana" z prostych form, tworząc kuchnie nowoczesną i estetyczną w wyglądzie. Fronty wykonano z lakierowanego MDF-u w barwie niebieskiej (producent oferuje paletę 160 kolorów w wersji matowej lub z połyskiem). Kuchnię wykonano w systemie "no handle" – drzwi i szuflady nie mają uchwytów. Blaty wykonano na bazie materiałów kamienno-pochodnych. Taką kuchnię możemy zamówić pod wymiar, bowiem istnieje pełna elastyczność wymiarowa w zamawianiu nietypowych konstrukcji szafek i wymiarów. Ponadto szafki są wyposażone w ekskluzywny system okuć: "prestige" (najwyższy poziom okuć na świecie) w większości z dożywotnią gwarancją, o nowoczesnych kształtach, na bazie stali nierdzewnej. System zamykania szafek, szuflad itd., "sleep" umożliwia ciche zamykanie elementów ruchomych.   

Zabudowa równoległa w kuchni - zdjęcie 1

Styl nowoczesny kuchni tworzy jej dodatkowe wyposażenie: metalowy , prosty w formie okap, metalowe wykończenia szafek. Elegancję wnętrza podkreśla obecność szkła występującego jako element zabudowy kuchni. Kolor i klimat pomieszczenia to także podłoga w delikatnej barwie niebieskiej, która jest kolorem wiodącym we wnętrzu. Nad szafkami nie zabrakło punktowego światła, które oprócz funkcji praktycznej pełni rolę dekoracji. Detale mniejsze, większe utworzyły całość, która może być dla nas inspiracją do zaprojektowania własnej kuchni.

Oceń artykuł
3,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Joanna Bogumił

Zdjęcia: Mebel Rust

Polecamy Ci również

Zobacz także