Zamek biometryczny

Na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie zwyczajnie. Jak zamek. Od tradycyjnej metody zamykania i otwierania kluczem - różni go zastosowana technologia biometryczna, która zapewnia wygodę i bezpieczeństwo.

zamek biometrycznyCo to takiego? W szerszym znaczeniu - nauka
o mierzalnych cechach biologicznych. W dziedzinie bezpieczeństwa systemów komputerowych, biometria to technika wykorzystująca indywidualne cechy fizyczne ludzkiego ciała np. odciski palców, geometrię dłoni, charakterystykę głosu, obraz tęczówki i siatkówki oka. A wszystko po to, by właściwie zidentyfikować użytkownika. W wypadku zamków Auraton Lock - tych, którzy mogą wejść do naszego domu czy mieszkania. Za sprawą linii papilarnych zostaną zidentyfikowani, a odcisk ich palca porównany z wcześniej "zapisanym". Jeśli wszystko będzie się zgadzało, drzwi zostaną otwarte.

Mały - wielki zamek
W jednym, z pozoru prostym zamku kryją się najnowocześniejsze, światowe rozwiązania z zakresu identyfikacji opartej na mikroelektronice. Auraton Lock jest wynikiem zastosowania techniki elektronicznej, optycznej, mechaniki i technologii obróbki powierzchni. Pamięć Auratona Lock mieści 99 wzorców odcisków palców, choć dostępny jest także model z pamięcią na 640. - Każdy z mieszkańców może więc zapisać w pamięci zamka odciski wszystkich swoich palców i spokojnie wracać do domu, bez obawy, że pomyli kciuk prawej i lewej dłoni - wyjaśnia Paweł Kulpa z firmy Lars, mającej w swojej ofercie zamki biometryczne.

Nieupoważnionym wstęp wzbroniony
Korpus zamka wyposażony jest w pięciozasuwkowy system zamykania. Uniemożliwia to, jego otwarcie wytrychem lub przez podważenie. Skaner odcisków palców zabezpieczony jest szybką, której nie sposób stłuc. Mechanizm zastosowany w Auratonie Lock jest antystatyczny i odporny na uszkodzenia - zarysowania, próby wandalizmu, nawet uderzenia młotkiem - są dla niego całkowicie obojętne.

prosto i wygodniezamek do drzwi
Dodawanie nowych użytkowników, podobnie jak wszelkie inne ustawienia Auratona Lock, można wykonać wprost z klawiatury umieszczonej na zamku. Każda taka operacja nie trwa dłużej niż 15 sekund. Podobnie jak tradycyjne zamki, także Auraton Lock występuje z dodatkową opcją otwierania kluczem. Opcjonalnie można też użyć pilota na podczerwień albo wystukać na klawiaturze zakodowane hasło. Zamek jest zasilany na 5 alkaicznych baterii AA 1,5 V. W Larsie zapewniają, że energii wystarczy na ponad cztery tysiące operacji wykonanych na zamku. Jeśli zdarzyłoby się, że ktoś podejmie się prób przechytrzenia naszego zamka, to ten już po pięciu próbach przejdzie w stan uśpienia. Uniemożliwia to także potencjalne zabawy zamkiem. Zamek biometryczny Auraton Lock ładnie prezentuje się dobrze na każdym modelu drzwi. Dostępny  jest w trwałym kolorze, odpornym na warunki atmosferyczne i upływ czasu. A wszystko dzięki temu, że poddawany jest obróbce wedle najnowszych technologii. Zamki biometryczne są wygodnym rozwiązaniem domowym, ale sprawdzają się również w serwerowniach, archiwach, pomieszczeniach służbowych, laboratoriach.

Oceń artykuł
4,71 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Auraton

Polecamy Ci również

Zobacz także