Zaparzacze do herbaty

Historia herbaty jest bardzo długa, sięga X wieku przed naszą erą. Trudno dziś wyobrazić sobie świat bez tego pochodzącego z Chin naparu.

Herbata to ogólnie ceniony napój, choć przyjęło się twierdzenie, że wyjątkowymi jej miłośnikami są Anglicy ze swoją popołudniową herbatką oraz Japończycy, którzy wypracowali cały ceremoniał jej przygotowania i picia. Jednak zalety herbaty znane są w każdym kraju i wszędzie cieszą się dużą popularnością. Zwłaszcza przy okazji zimowych miesięcy.

Rodzajów herbaty jest wiele, choć wyróżnia się kilka podstawowych: zieloną, czarną, białą, żółtą czy czerwoną – wszystkie słyną ze swoich wartości. Proces ich zbierania i wytwarzania różni się, warto więc sprawdzić, która z nich najbardziej nam odpowiada. Jedno jest jednak wspólne – proces parzenia.

Do tego bardzo przydatne są zaparzacze. Niewielkich rozmiarów gadżet, który pozwoli uwolnić się wszystkim herbacianym aromatom zapobiegając jednocześnie pływaniu w kubku liści i fusów. Wystarczy nasypać do środka odpowiednią ilość ulubionej herbaty, umieścić w filiżance, zalać wrzątkiem i pozostawić na kilka minut, aby napar nabrał odpowiedniej mocy.

Obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór zaparzaczy, które przestały być już nudnym narzędziem, a stały się wesołym dodatkiem, który jeszcze bardziej umila nam przyjemność picia herbaty.

Zapraszamy do obejrzenia galerii najbardziej pomysłowych zaparzaczy.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magdalena Kolwaga

Zdjęcia: designswan.com, teabox.com

Polecamy Ci również

Zobacz także