Zasłony prysznicowe

Masz dość swojej starej łazienki? Wydaje ci się szara, nudna i bez charakteru?  Przydałaby się jakaś zmiana, ale napięty budżet domowy nie pozwala na aranżacyjne szaleństwa?

Spokojnie, nie musisz od razu robić remontu, aby Twoja łazienka zyskała nowe oblicze. Czasem wystarczy tylko zmienić niektóre elementy wyposażenia, by zmienić wnętrze. Kreując wizję wymarzonej łazienki starannie dobieramy glazurę, wannę czy kabinę prysznicową, umywalkę, armaturę. Elementy te składają się na spójną całość, której charakter – surowy, nowoczesny lub ciepły, łagodny i przytulny – najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Jednak potrzeby zmieniają się w czasie, ulegamy panującej modzie i nawet najstaranniej wykończone łazienkowe wnętrze może nam się po kilku latach zwyczajnie znudzić. Co wtedy?

Okazuje się, że do tego, by odmienić oblicze łazienki nie potrzeba wielkich nakładów pracy i finansów. Wystarczy odrobina wyobraźni i ok. 300 zł w portfelu. Klimat wnętrza tworzą dodatki, chociażby takie jak dywanik czy zasłona prysznicowa. Zazwyczaj kupujemy je na końcu, nie zastanawiając się zbyt długo nad wyborem. Tymczasem to właśnie te funkcjonalne dodatki nadają łazience ostatni szlif, podkreślając wygląd wnętrza. Wszyscy przecież wiemy, że diabeł tkwi w szczegółach.

zasłona prysznicowazasłona łazienkowazasłona do łazienki

 

 

 

 

 Dlatego zastanawiając się nad tym, w jaki sposób nadać starej łazience nowy charakter, warto poświęcić nieco czasu na decyzję o tym, co zawiśnie wokół natrysku i co położymy na podłodze. Pomocne będą tu spójne wzorniczo zestawy holenderskiej marki Sealskin: zasłonki, dywaniki i maty antypoślizgowe. Sam zdecydujesz o tym, czy Twoja łazienka będzie kolorowa i radosna, czy raczej stonowana i wytworna. Bogactwo kolorów i motywów dekoracyjnych sprawi zaś, że transformacja łazienkowego wnętrza będzie prawdziwą zabawą.

Oceń artykuł
3,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Coram Poland

Polecamy Ci również

Zobacz także