Zestaw do wina

Zestaw do wina

Któż z nas nie lubi smaku dobrego wina. Aby w pełni się nim delektować, potrzebna jest  jednak odpowiednia oprawa. Dla wszystkich miłośników wina duńska firma Menu przygotowała luksusowy zestaw Vignon.

zestaw do winakorkociąg do wina

Zestaw jest nie tylko praktyczny, ale również elegancki. Swoją nowoczesną, efektowną formę zawdzięcza współpracy uznanych projektantów – Torben’a Flanbaum’a i Martin’a Sonne. W skład kompletu wchodzi nalewak, pompka próżniowa, termometr oraz korkociąg kelnerski. Wszystkie elementy wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Nalewak Vignon (długość 9,5 cm) odpowietrza wino, które trafia bezpośrednio do kieliszka.

nalewak do winaDzięki temu opatentowanemu systemowi wino nie zostaje zmącone w czasie nalewania, a także dłużej zachowuje swój smak. Gumowe zakończenie nalewaka ściśle przylega do szyjki butelki, więc krople nie kapią na obrus. Po użyciu wystarczy dokładnie wypłukać go pod bieżącą wodą.  Próżniowa pompka (długość 8 cm) przedłuży świeżość wina aż o 6 dni. Kilka ruchów ręką wystarczy, aby wyprowadzić z butelki powietrze. Dzięki temu systemowi wino nawet po kilku dniach będzie smakowało rewelacyjnie.

Do zestawu dołączono praktyczny termometr dostosowany specjalnie do określania temperatury trunku. Termometr wyposażony jest w trwałą baterię, która wyłącza się automatycznie po godzinie. Zestaw uzupełnia korkociąg z nożykiem
do obcinania folii (średnica 5,5 cm). Nalewaka i korkociągu nie należy myć w zmywarce.

Więcej informacji

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: superwnetrze.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także