Zewnętrzne rolety okienne: dlaczego warto je zamontować

automatyka do roletPrzed nami długie, jesienne i zimowe wieczory, które najchętniej spędzamy w domu. Przy zapalonym świetle trudno ukryć się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Jest na to rada - wielofunkcyjne rolety w oknach. Mówimy o wygodzie i komforcie korzystania z rolet zewnętrznych w domu.

Zamontowane w oknach gwarantują swobodę i możliwość korzystania w pełni, z domowego wypoczynku. Rolety - szczególnie przydatne są wówczas kiedy okna w pomieszczeniach usytuowane są nisko, a dom stoi w niewielkiej odległości od chodnika gdzie wieczorem nie brakuje przechodniów czy spacerowiczów.

rolety okienneJakość i wygoda
Rolety zewnętrzne pełnią wiele funkcji. Dostępne są m.in. modele rolet, które chronią nie tylko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i hałasem oraz oczami przechodniów. Mogą one również ochronić nasz dom przed włamaniem. Rolety te produkowane są z myślą o użytkownikach ceniących estetykę, jakość i komfort. Z powodzeniem można je dopasować do wyglądu każdego budynku.

Mogą być stosowane zarówno w nowym budownictwie, jak i przy renowacji istniejących obiektów. Pancerze rolet dostępne są w wielu niestandardowych kolorach, a ich obudowy można zamówić w dowolnym kolorze palety RAL. Dzięki temu można znaleźć rozwiązanie, które będzie dobrze komponować się z nowoczesną architekturą, w której kolor jest jednym z ważniejszych elementów. Nie tylko architektura, ale i barwa  decyduje o atrakcyjności budynku. Na szczególną uwagę zasługują obudowy przypominające wyglądem drewno (m.in. złoty dąb, orzech oraz mahoń), które doskonale pasują do domów w stylu tradycyjnym.

Usprawnione działanie rolet zewnętrznychrolety zewnętrzne

Czasem sąsiad to nasz najlepszy przyjaciel, ale bywa też osobą najlepiej zorientowaną w naszych prywatnych sprawach, a tego niekoniecznie sobie życzymy. Aby jednym naciśnięciem pilota utrudnić sąsiadom wścibianie nosa w twoje sprawy, zamontuj rolety wzbogacone o automatykę.

Jednym z najważniejszych elementów systemu automatyki do rolet są centrale sterujące. Poza ciekawym wzornictwem mają wiele przydatnych funkcji, dzięki którym istnieje możliwość dopasowania ich do własnych potrzeb. Na przykład miniaturowa centrala sterująca "nice - mindy ttin" dobrze funkcjonuje w połączeniu z silnikiem roletowym 230V/500W. Do wyboru jest kilka modeli pilotów,  m.in. flo, smilo, niceway, ba zapewnić domownikom odpowiednią wygodę. Dodatkowo system "mindy" ma dwie możliwości programowania centrali: Tryb I "góra - stop - dół", tryb II "krok - po - kroku", "otwiera", "zamyka" oraz programowalny czas pracy od 4 sekund do 4 godzin.
Niezbędnym urządzeniem w systemie automatyki rolet jest czujnik klimatyczny, efektem jego pracy może być automatyczne opuszczenie rolet tuż po zmroku.Tak wyposażone okna naszych domów lub mieszkań są w pełni funkcjonalne, a nasze zacisza domowe są prawdziwym azylem.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Krispol - Nice

Polecamy Ci również

Zobacz także