Zielone inspiracje - kolor ścian

zielone inspiracjeWybór kolorów do naszych wnętrz okazuje się małym kłopotem, gdy nie potrafimy zdecydować, która z barw ma być wiodąca w naszym wnętrzu, a które
z kolorów powinny być jedynie akcentowane. Jest na to sposób, wystarczy krótki spacer. Skąd taki pomysł?

Specjaliści od tworzenia linii kolorystycznych czerpią inspiracje z natury, która nas otacza. Każda z pór roku ma swoje kolory i służy gotowymi zestawami barw, niezwykle ze sobą harmonizujących. My - będąc na spacerze, letnią porą - możemy zebrać kilka roślin w różnych odcieniach zieleni, które się nam podobają. I w taki właśnie sposób zadecydujemy czy zieleń, to nasz kolor, który chcemy mieć we wnętrzu, czy musimy szukać dalej.

Zielono nam...

zieleń kolor nadziejiMieszkanie, dom jest miejscem na odpoczynek i relaks. Odcienie naturalnej zieleni odpoczynkowi sprzyjają. Obecne trendy zieleni zbliżone są do barwy żółtej khaki, do uspokajających, morskich kolorów z dodatkiem mocniejszych akcentów. Barwy tworzyw  sztucznych połączone z kolorem przejrzystej wody i bujnej roślinności utworzą wnętrze o pozytywnym klimacie.
Neutralne zielenie wciąż odgrywają znaczącą rolę. Kolory inspirowane pędami bambusa, czy korą wierzby oznajmiają powrót do nowego klasycyzmu. Jaskrawa zieleń pochodzi od koloru kryształów. Obecność mocniejszych kolorów trawy lub szmaragdu, wynika
z chęci "wprowadzenia" natury do wnętrza mieszkania. Najnowsze zielenie wpadające w odcień niebieski, pochodzą od kojących kolorów wody – wodospadów, zatok, oceanu.

Przez ostatnie lata rodzina zieleni przekształcała się ze stonowanej w bardziej intensywną, opartą na żółci. Obecnie jednak obserwujemy powrót do czystych barw wpadających w niebieski. W wyniku  tego paleta została niemal równo podzielona między ciepłe zielenie z domieszką żółci, a chłodniejsze, niebieskie barwy.

zielone inspiracje z naturykolor mięty


 

 

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Joanna Bogumił

Źródło: Dulux, basenotes.net, fotolia, bialczynski.wordpress.com.

Polecamy Ci również

Zobacz także