Zlewozmywak a styl kuchni

zlewozmywak kuchennyFajerwerki barw, błyszczące, lśniące powierzchnie, transparentne lub nieprzejrzyste ekrany z płyt szklanych lub pleksi, coraz częściej stają się dekoracją ścian w naszych domach.

Kuchnia zaprezentowana i przygotowana przez firmę Deante pokazuje możliwości nowego rozwiązania, w którym okładzina z płyt szklanych zastępuje płytki ceramiczne, stając się nowym środkiem wyrazu w aranżowaniu wnętrz, po który chętnie sięgają architekci i projektanci. Zastosowane szkło może mieć różne rodzaje powierzchni. Satynowane lub lakierowane płyty, bywają też wzmocnione zbrojeniem, a podczas specjalnego procesu obróbki powstają aple ozdobione wytrawionymi w tafli wzorami roślinnymi lub innym deseniem, o różnej przepuszczalności światła.

W zależności od rezultatu wizualnego jaki chcemy osiągnąć mogą być matowe lub błyszczące. Dodatkowo podświetlone dają ciekawe efekty wizualne, gdy użyjemy szkła barwionego. Bogatą gamę kolorystyczną posiada rodzaj szkła nazywany lacobel - zaliczany do grupy szkieł float pokrytych z jednej strony wysokiej jakości lakierem.

Kolor lacobelu możemy dobrać do mebli, czy też innych dodatków kuchennych, jednak nie jest to szkło hartowane i nie nadaje się do użycia na ścianie tuż za kuchenką, gdyż może pękać pod wpływem wysokich temperatur, tam należy zastosować inny rodzaj szkła. Najczęściej używa się płyt hartowanych o grubości 6 mm zamocowanych do ściany specjalnymi ozdobnymi śrubami. Wobec dużego wyboru wzorów, płyty szklane dają niezliczoną ilość możliwości aranżacyjnych. Dzięki swym właściwościom, niezależnie od rodzaju powierzchni, szkło jest odporne na wilgoć, zarysowania i nie sprawia problemów z utrzymaniem ścian w czystości, zabezpieczając je przed tłuszczem i zabrudzeniami powstałymi podczas gotowania. Jednocześnie dzięki innowacyjnym technologiom wykonania i walorom estetycznym jest modnym wykończeniem sprawdzającym się we wnętrzach o charakterze nowoczesnym.

W naszej aranżacji zestawione jest z chromowanymi dodatkami: miseczkami i salaterkami oraz akcesoriami kuchennymi i chromowaną baterią zlewozmywakową Chili. Ciemne blaty imitujące granit kontrastują z gładką błyszczącą taflą. Jak w zwierciadle odbijają się w niej refleksy światła i płynne linie zlewozmywaka Fiesta, tworząc iluzję przestrzeni i powiększając optycznie wnętrze.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Deante

Polecamy Ci również

Zobacz także