Zlewy stalowe. Czemu warto?

0
Zlew stalowy
Zlew stalowy to klasyka. Łatwy w montażu, wytrzymały, wyposażony w odpowiednie akcesoria bardzo praktyczny.

Zlewy stalowe od lat są cenione przez klientów na całym świecie. Oczywiście nie bez powodu. Dlaczego warto zdecydować się na zakup jednego z nich?

Gorące tłuszcze, barwiące składniki potraw, upadające, ciężkie garnki, ostre noże… Każdy z tych czynników może zniszczyć zlewozmywak – szczególnie modele wykonane z najmniej wytrzymałych materiałów. Warto więc przed jego wyborem dowiedzieć się, jakie rodzaje najlepiej radzą sobie z najczęstszymi w kuchni zagrożeniami. No i pamiętać o tym, by na zakupach nie kierować się wyłącznie funkcjonalnością. Choć jest ona niezwykle ważna, to w kuchni musimy się przede wszystkim dobrze czuć. A tego nie nie da się osiągnąć bez sprzętów, które odpowiednio się prezentują.

Uniwersalne zlewy stalowe

Choć na rynku dostępne są zlewozmywaki wykonane z najróżniejszych materiałów (od stali, przez szkło i granit, aż po tworzywa kompozytowe), to od lat największym zainteresowaniem cieszą się modele ze stali nierdzewnej. Zlewy stalowe Teka czy innych sprawdzonych producentów wyróżniają się stosunkowo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, a ich czyszczenie nie powinno przysporzyć problemów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że są kilkakrotnie tańsze od modeli wyprodukowanych z pozostałych surowców, a ich wygląd umożliwia dopasowanie do każdej kuchni.

Sposób montażu

I to bez względu na to, jak bardzo fantazyjny jest jej wystrój. By się o tym przekonać, warto przejrzeć katalog zlewów stalowych Teka, w którym znajdziemy zarówno modele wpuszczane w blat, jak i podwieszane, okrągłe i prostokątne, proste i wyposażone w przeróżne dodatki. Różnorodność okazuje się kolejną, bardzo przecież ważną zaletą zlewów stalowych, sprawiającą, że dla klientów ceniących względy praktyczne mogą być opcją dużo lepszym od pozostałych typów.

Jakie dodatki?

Łatwość obróbki stali sprawia, że producenci coraz częściej oferują zlewozmywaki zaprojektowane tak, by jak najbardziej ułatwić ich codzienną eksploatację. Poza komorami i ociekaczem (nierzadko posiadającym zintegrowany stojak na umyte talerze i inne naczynia), zlewy stalowe Teka dla najbardziej wymagających klientów mogą być wyposażone również w szklane lub drewniane deski do krojenia, montowane w narożnikach dozowniki do mydła lub płynu do mycia naczyń oraz tarki.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: wybitnietanio.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także