Złota rączka w okolicy nowego mieszkania

0
Drobne naprawy w domu
Dobrym miejscem na znalezienie fachowca są popularne portale internetowe z ogłoszeniami. Wśród ofert znajdziemy także usługi świadczone przez tzw. złote rączki.

Jeszcze kilkanaście lat temu w telewizji popularne były programy prowadzone między innymi przez Adama Słodowego, który w prosty sposób pokazywał, jak z niczego zrobić coś. Jednocześnie w związku z brakiem zaopatrzenia w produkty oraz ich sporymi cenami w czasach PRLu dla wielu z nas koniecznością było samodzielna naprawa posiadanych urządzeń oraz tworzenie nowych.

Dzisiaj niestety umiejętności majsterkowania zanikają i coraz rzadziej jesteśmy w stanie poradzić sobie nawet z podstawowymi awariami i problemami w mieszkaniu.

W domu zawsze jest coś do zrobienia!

Pomimo postępującego rozwoju technologii domowe sprzęty i urządzenia nie są wcale mniej awaryjne niż kilkanaście lat wcześniej. Do tej pory umiejętność poradzenia sobie z domowymi awariami jest w cenie! Jak jednak poradzić sobie z tego typu problemami w postaci awarii elektryki, zatkanej umywalki, odchodzącej tapety czy konieczności pomalowania na nowo ścian, jeżeli posiadamy przysłowiowe „dwie lewe ręce”? Najlepiej oczywiście znaleźć osobę, która wykona to za nas, tak zwaną „złotą rączkę”. O ile jednak w przypadku okolicy obejmującej starsze domy jest to stosunkowo proste, to w przypadku nowego budownictwa zamieszkałego głównie przez osoby młode może okazać się to niezwykle trudne. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem i efektywnie znaleźć pomocnika?

Ogłoszenia w Internecie?

Dobrym miejscem na znalezienie fachowca są popularne portale internetowe z ogłoszeniami. Wśród ofert znajdziemy także usługi świadczone przez tzw. złote rączki. Bardzo ważną zaletą takich wyszukiwarek jest możliwość zaznaczenia miasta lub regionu, z którego oferty nas interesują. Korzystając z takiego portalu mamy możliwość znalezienia wielu ofert, które następnie weryfikujemy zazwyczaj poprzez rozmowę telefoniczną bądź formularz do wypełnienia na stronie. Jest to duża oszczędność czasu, chociaż nie zawsze możemy mieć pewność, że decydując się już na konkretnego fachowca dokonaliśmy dobrego wyboru, gdyż nie jest to osoba, która została nam przez kogoś wcześniej polecona, a serwisy ogłoszeniowe rzadko kiedy mają możliwość oceny współpracy. Popularną ostatnimi czasy alternatywą są strony internetowe zrzeszające specjalistów, których praca jest uprzednio weryfikowana, co zdejmuje część stresu z nabywcy. Przykładem takiego serwisu jest Fachmistrz.pl.

Można popytać sąsiadów!

Dobrym pomysłem znalezienia złotej rączki jest również popytanie naszych sąsiadów – z pewnością na osiedlu, a nawet w naszej bramie znajdziemy osobę, która umie poradzić sobie z konkretnymi typami awarii – np. z awariami związanymi z wodą czy elektrycznością.

Brak kontaktów z sąsiadami – ogłoszenie na klatce?

Jeżeli jednak nie mamy kontaktu z naszymi sąsiadami i po prostu boimy się ich zapytać o jakąkolwiek pomoc, to dobrym pomysłem jest wywieszenie ogłoszenia na wewnętrznej stronie bramy – w ten sposób będziemy mieli pewność, że ogłoszenie dotrze jedynie do naszych sąsiadów, czyli osób z pozoru najbardziej zaufanych. Złota rączka może być w każdym z nas! Nawet naprawa kuchenek nie wymaga specjalistycznych umiejętności, a wystarcza sama znajomość zasad ich działania oraz budowy!
Podsumowując, znalezienie fachowca będącego „złotą rączką” może nastręczać sporo trudności, jednak z pewnością warto właśnie takiej osobie powierzyć nasze domowe problemy – na pewno rozwiąże je znacznie taniej i szybciej niż profesjonaliści w danej dziedzinie, którzy z reguły cenią swoje umiejętności i świadczone przez siebie usługi. Nie bójmy się korzystać z innych możliwości, które daje nam otaczający nas świat i jeżeli sami nie potrafimy sobie poradzić skorzystajmy z usług „złotej rączki”.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Fachmistrz

Polecamy Ci również

Zobacz także