Żywo, zmysłowo, amarantowo

Amarant ożywi każde wnętrze (fot. Tikkurila)

Amarant, niegdyś uważany za kiczowaty i prowokujący, współcześnie staje się coraz bardziej uniwersalny. Odnajdziemy go w designie, modzie i w sztuce. Ta „energetyczna” barwa doskonale prezentuje się także we wnętrzach.

Nie może więc dziwić, że po amarant chętnie sięgają projektanci wnętrz i przedmiotów użytkowych. Intensywny i ciemny zrywa ze słodyczą różu i dysponuje ogromną siłą wyrazu. Amarant wykorzystany we wnętrzu na ścianach czy w dodatkach nie pozostanie niezauważony.

Ustal plan aranżacji
Użycie amarantu wymaga dobrego planu jego aranżacji, w tym pomysłu na inne barwy we wnętrzu, które będziemy stosować z umiarem. Nie jest to jednak trudne, ponieważ sposobów na gwiazdorski amarant jest wiele.
Amaran w połączeniu z białymi dodatkami stworzy wyjątkowy klimat (fot. Tikkurila)
Dobrym sąsiedztwem dla tej barwy jest m.in. biel – przytulna kanapa, utrzymana w tej tonacji, zachęci do odpoczynku, stanie się centralnym elementem wnętrza i podkreśli mocny kolor ściany. Amarant można powtórzyć w dodatkach − intensywny róż stolika o nietypowej formie sprawi, że mieszkanie będzie wyglądać elegancko. Propozycją dla osób, które lubią eksperymenty i cenią nowatorstwo, jest połączenie amarantowego z głęboką czernią mebli oraz srebrzystym grafitem dodatków rozświetlających pomieszczenie. Uzyskamy w ten sposób zmysłowe wnętrze. Natomiast pogodny klimat mieszkania stworzymy używając dużo bieli w postaci mebli, obok amarantowych ścian,
w połączeniu z ciepłym pomarańczem i czernią elementów dekoracji.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Tikkurila

Polecamy Ci również

Zobacz także