Zapytanie ofertowe

DLH Poland sp. z o.o.

Firmy handlowe / dystrybutorzy, Producenci / Importerzy

ul. Sosnkowskiego 1D, 02-495 Warszawa, mazowieckie

DLH Poland sp. z o.o.
Oceń firmę
3,82 / 11 głosów
Dodany 22.04.2009, 20:01
Oferta Opis

Podłogi
iFLOOR to najwyższej jakości drewniane podłogi lite i warstwowe. Oferujemy deski parkietowe wyprodukowane drewna egzotycznego, takiego jak garapa, bambus, guatambu, merbau i wiele innych. Szeroki wybór produktów pozwoli wybrać idealną podłogę do Państwa domu. Drewno egzotyczne oprócz niewątpliwych walorów estetycznych jest także bardzo trwałe - podłogi iFLOOR będą cieszyć swym wyglądem przez lata.

Elewacje drewniane
Elewacje drewniane są materiałem od dawna stosowanym w budownictwie. Współcześnie kreatywni architekci i deweloperzy z sukcesem wykorzystują deskę elewacyjną nie tylko jako element konstrukcyjny. Drewniane elewacje spotykamy w nowoczesnych osiedlach, obiektach biurowych, a także prywatnych rezydencjach. DLH Poland poleca elewacje z kilku gatunków drewna: świerk skandynawski, modrzew syberyjski, cedr kanadyjski (western red cedar), okoume tatajuba.

Deski tarasowe
Wszędzie na zewnątrz, gdzie wymagane są naturalne materiały o bardzo wysokiej trwałości, niezastąpiona jest grupa produktów iDECK. Naturalny charakter ciężkich gatunków drewna egzotycznego pozwala na wieloletnią eksploatację w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych bez konieczności impregnacji środkami chemicznymi. Ścisła struktura drewna daje piękną gładką powierzchnię odporną na destrukcyjne działanie szkodników i warunków atmosferycznych. Produkty iDECK są prestiżowym materiałem dla projektantów i wykonawców, stosowanym w architekturze ogrodowej zarówno w inwestycjach indywidualnych, jak i publicznych. W naszej ofercie znajdą Państwo elementy do budowy tarasów, altan, ścieżek, ogrodzeń i elewacji. Nasze drewno doskonale spisuje się w pobliżu wody, służąc jako obrzeża basenów i oczek wodnych.

Meble ogrodowe
W pięknym ogrodzie nie powinno także zabraknąć wysokiej jakości mebli ogrodowych. W bogatej ofercie iGARDEN znajdą Państwo między innymi krzesła, stoły, parasole, leżaki, donice w wielu stylach i kolorach. Wszystkie produkty łączy estetyczny wygląd i wysoka jakość.

OCHRONA ŚRODOWISKA

zdjęcie 8Długoterminowym celem Spółki DLH jest handel produktami drewnianymi z surowca pochodzącego z lasów objętych programem racjonalnej gospodarki. DLH była jedną z pierwszych firm, które w 1992 roku rozpoczęły aktywne wprowadzanie polityki ochrony środowiska. Chcemy mieć absolutną pewność, że przyszłym pokoleniom nie zabraknie drewna.

Krótkoterminowym celem DLH jest poznanie pochodzenia każdego rodzaju drewna, aby upewnić się, że przetwarzane przez nas drewno pochodzi z racjonalnie gospodarowanych lasów. Korzystamy z naszego Projektu Dostawy Dóbr - PDD (Good Supplier Project - GSP) jako głównego narzędzia przy współpracy z naszymi dostawcami. Kolejnym krokiem będzie weryfikacja, czy dostarczane drewno jest legalnie wycinane. Przeprowadzać ją będzie niezależna firma. DLH ma zaufanych, wyselekcjonowanych dostawców, z którymi wspólnie dąży do założonego celu.

zdjęcie 9W celu osiągnięcia naszych założeń zwiększymy obrót handlowy drewnem z lasów posiadających certyfikat. Część naszych dostawców już zaopatruje firmę w drewno z upraw spełniających ten wymóg inni są gotowi takie wymagania spełnić. W niektórych częściach świata, zwłaszcza w lasach tropikalnych, lasy posiadające certyfikat nie występują. Jest więc ogromnym wyzwaniem, aby w tych regionach zwiększyć udział lasów posiadających certyfikat, zwłaszcza, że DLH jest firmą handlową i nie posiada bezpośredniego wpływu na politykę leśną.

Osiągnięcie założonych przez naszą firmę celów wymaga szeregu aktywności. Część projektów została już rozpoczęta, inne są przygotowywane. Poniżej wymieniono kilka z nich:

  • DLH wspomoże ustawodawstwo w sprawach dotyczących walki z handlem nielegalnym drewnem,
  • DLH będzie współpracowało z Unią Europejską, rządami państw, federacjami i NGO nad wyeliminowaniem handlu nielegalnym drewnem, promowaniem certyfikatów i programów weryfikujących,
  • DLH nie handluje drewnem wymienionym w aneksie CITES I, obracamy natomiast tymi, które zostały wymienione w aneksach CITES II i CITES III, po uprzedniej akceptacji takiej transakcji przez odpowiednie władze,
  • DLH wspiera ochronę rezerwatów i lasów o istotnej wartości dla środowiska naturalnego High Conservation Value Forests (HCVF), zamierzamy omówić ten problem również z naszymi dostawcami, szczególnie na terenach państw gdzie takie obszary są wykreślone i naniesione na mapy,
  • DLH będzie promować mniej znane gatunki drzew, włączając w to gatunki uprawiane na plantacjach,
  • DLH rozpoczęło niezależną weryfikację projektu GSP w 2004 roku,
  • DLH będzie wspomagać finansowo swoich dostawców w kwestiach weryfikacji i certyfikacji drewna,
  • DLH zapewni wysoki poziom informacji o prowadzonych przez firmę projektach dotyczących ochrony środowiska na całym świecie.

Firma DLH Poland wchodzi w skład grupy DLH, duńskiej firmy o zasięgu międzynarodowym. DLH (Dalhoff Larsen & Horneman) została założona w 1908 roku. DLH w Polsce rozpoczęło działalność w 1990 roku. W pierwszych latach DLH zajmowało się eksportem tarcicy i materiałów płytowych produkowanych przez Polski Przemysł Drzewny. W roku 1992 powstała placówka DLH zlokalizowana w Ostrowie Wielkopolskim (DLH Drewno), która miała za zadanie import i dystrybucję surowców i wyrobów drzewnych. W roku 1995 powstał zakład suszenia i uszlachetniania drewna w Karlinie koło Koszalina (DLH Nordisk). Pod koniec lat dziewięćdziesiątych Polska była nie tylko eksporterem surowców i wyrobów drzewnych, ale stała się bardzo atrakcyjnym rynkiem, importującym i konsumującym szlachetne gatunki drewna z całego świata. I właśnie ta płaszczyzna działania stała się głównym kierunkiem rozwoju DLH Drewno w Polsce.

Prawdziwym przełomem firmy był rok 1999 i 2000. DLH Drewno w krótkim czasie stworzył wielopunktową sieć sprzedaży (aktualnie 15 placówek) zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach. Własna sieć sprzedaży, własne magazyny, zapasy magazynowe pozwalające na natychmiastową sprzedaż wszystkich oferowanych towarów oraz zespół kompetentnych handlowców sprawiły, że staliśmy się absolutnym liderem w imporcie i dystrybucji drewna egzotycznego. Pozycję lidera przyjmujemy jako wyzwanie do dalszej ekspansji i rozwoju. Naszym głównym celem jest zadowolenie wszystkich naszych klientów i kontrahentów, aby nasza oferta była dla nich zawsze najbardziej atrakcyjna jakościowo i cenowo. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty z naturalnego drewna, wykonane z najwyższą jakością. Nasze grono specjalistów pomoże Państwu przy wyborze podłogi, deski tarasowej, mebli ogrodowych, elewacji drewnianych, tarcicy, kantówki, fornirów, blatów i drzwi.

Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
Angelika Olek

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres Opis

ZAGŁOBY

21-470 Krzywda

mazowieckie

Oferujemy designerskie i nowoczesne meble, jesteśmy sklepem…

Adres

Salezego 6

00-392 Warszawa

mazowieckie

Adres Opis

Marii Konopnickiej 4/19

26-800 Białobrzegi

mazowieckie

Przedsiębiorstwo Sułkowski, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom…

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także