Zapytanie ofertowe

TEMA 2 sp. z o.o.

Firmy handlowe / dystrybutorzy, Producenci / Importerzy

Boryny 7, 02-257 Warszawa, mazowieckie

TEMA 2 sp. z o.o.
Oceń firmę
4,23 / 13 głosów
Dodany 09.01.2013, 12:41
Oferta Opis Galeria Instrukcje

Gira przykłada szczególną wagę do rozwoju w trzech kierunkach:
STYLISTYKA

zdjęcie 1
 
ASORTYMENT

zdjęcie 2
 
TECHNOLOGIA

zdjęcie 3
 
Pełna informacja na temat oferty Gira

W pierwszej jego części znajdują się informacje na temat szerokości asortymentu oraz wszystkich programów stylistycznych. Druga część katalogu poświęcona jest sprawom technicznym, m.in. inteligentnym instalacjom.
Interesującym wydawnictwem jest folder poświęcony inteligentnej technice wyposażania budynków. W pierwszej części broszury znajdują się opisy różnych funkcji realizowanych za pomocą osprzętu Gira. Natomiast druga część, prezentująca stylistykę, jest dobrze ilustrowana zdjęciami poszczególnych odmian kolorystycznych i wzorniczych. Zapraszamy do lektury

Oprócz tego niektóre z programów stylistycznych są przedstawione w oddzielnych broszurach:
Gira Esprit, szkło umbra; stylistyka   
Gira Event; stylistyka   
Gira F100, przegląd   
Gira F 100; stylistyka   
Gira E22; stylistyka    
ClassiX, przegląd    

Dla osób interesujących się nowoczesną techniką, doceniających energooszczędną automatykę przygotowano następujące foldery:
Inteligentny Dom
Poradnik planowania inteligentnej instalacji    
Inteligentne czujniki przyciskowe Gira KNX/EIB  

Wszystkim troszczącym sie o przyszłość naturalnego środowiska polecam lekturę poradnika pomagającego ograniczyć zużycie energii.
Oszczędzanie energii z Gira     
W celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu doradzamy skorzystanie z domofonu lub wideodomofonu, współpracującego z telefonem, iPhonem czy komputerem.
System domofonowy Gira pasujący do łączników   
System domofonowy Gira, informator techniczny   

Każdy z proponowanych folderów może być źródłem inspiracji. W naszych wydawnictwach jest wiele ciekawych pomysłów i rozwiązań. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich. A w razie pytań, prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty.
Złącza telekomunikacyjne   
Gira oświetlenie LED   
Gira Higrostat   
Gira radiowa stacja pogodowa   

zdjęcie 4STYLISTYKA

Gira jest prekursorem w dziedzinie stylistyki osprzętu elektrycznego. Jednym z przełomowych rozwiązań opracowanych w Gira jest utworzenie platformy wzorniczej System 55. Gira od lat wyznaczała nowe kierunki rozwoju osprzętu mieszkaniowego.
zdjęcie 5W 1966 wypuściła program wzorniczy F-Line Switch charakteryzujący się dużymi klawiszami. Pomysł błyskawicznie zdobył rynek i licznych naśladowców.  
Kolejnym przełomem była, wprowadzona na rynek w 1975 roku, seria S-Comfort z okrągłymi klawiszami i osłonami. Bardzo ciepło przyjęta przez odbiorców.
Rozwój przetwórstwa tworzyw sztucznych zaowocował w 1985 roku rewolucyjnym programem stylistyczny. S-Color, który stał się przebojem rynkowym. Idealnie gładkie, głęboko nasycone żywymi barwami zachwyciły plastyków, artystów, architektów i odbiorców. S-Color doskonale wpisywał się w ówczesne kierunki stylistyczne i trendy wyposażania wnętrz.  
zdjęcie 6Następnym przełomem było wprowadzenie stalowego osprzętu. W 1994 roku dopracowano technologię obróbki stali szlachetnej, coraz częściej wykorzystywanej do produkcji okuć i różnych detali do mieszkalnych wnętrz. Do dziś Stal szlachetna cieszy się uznaniem odbiorców.   
zdjęcie 7Prawdziwą rewolucją na rynku osprzętu elektrycznego stała się platforma stylistyczne System 55. Zupełnie zmieniła podejście do sposobu kompletowania i zestawiania urządzeń. W ciągu krótkiego czasu rozwiązanie został skopiowane przez większość producentów, co świadczy o randze tej koncepcji.

System 55

Wszystkie urządzenia Systemu 55 są wykonywane w 7 kolorach: biały z połyskiem, biały matowy, kremowy z połyskiem, aluminiowy (lakierowany), antracytowy oraz z brązu (metal) i mosiądzu (metal). W każdej barwie znajduje się do dyspozycji ponad 300 różnych urządzeń.

zdjęcie 8
 
Każde z urządzeń może być zamontowane w każdej z kilkudziesięciu ramek należących do programów Gira: Standard 55, E2, Event, Esprit, ClassiX, E22 (tylko z tworzywa), a także do TX_44 (z zastosowanie ramek pośrednich) i Profili 55 oraz słupków zasilających i oświetleniowych.

zdjęcie 9
 
Dzięki przyjęciu takiej koncepcji możliwe jest znaczne rozszerzenie gamy oferowanych urządzeń.
W każdym kolorze i wzorze stylistycznym zapewniony jest pełen asortyment obejmujący ponad 300 różnych urządzeń.

Gira Standard 55

Zwyczajna niewyszukana forma i prosta kolorystyka zapewnia programowi Standard 55 najszersze zastosowanie. Taki osprzęt pasuje wszędzie. Dzięki zastosowaniu materiałów wysokiej jakości służy do budowy długotrwałych bezpiecznych instalacji. A dzięki prostym kształtom i gładkim powierzchniom jest wręcz idealny do utrzymywania najwyższej higieny i czystości. Do nabycia w kolorze białym z połyskiem, białym jedwabiście matowym i kremowym z połyskiem.  

zdjęcie 10

Dodatkowymi zaletami Standardu 55 jest możliwość podniesienia stopnia ochrony do poziomu IP 44 (bryzgoszczelne) za pomocą specjalnych zestawów uszczelek oraz możliwość montażu natynkowego za pośrednictwem specjalnych puszek natynkowych. Asortyment natynkowy jest uzupełniony kanałkami kablowymi oraz kształtkami.
Osprzęt montuje się w ramkach (poziomo i pionowo) od pojedynczych do pięciokrotnych. Ramki mogą być wyposażone w pola opisowe.

Gira E2

Prosty kształt urzekający proporcjami. Surowy, niemal spartański wygląd w połączeniu z głębią asortymentu i niezwykle trwałymi materiałami zapewnia poczesne miejsce temu rozwiązaniu. Dostępny w czterech kolorach: biały jedwabiście matowy, biały z połyskiem, aluminiowy (lakierowany) oraz antracytowy. Urządzenia są odporne na promieniowanie UV, uderzenia
i zarysowania.  

zdjęcie 11

Możliwe jest takie doszczelnienie urządzeń za pomocą specjalnych uszczelnień, aby je zakwalifikować jako bryzgoszczelne. Osprzęt montuje się w ramkach (poziomo i pionowo) od pojedynczych do pięciokrotnych. Ramki mogą być wyposażone w pola opisowe.

Gira Event

Program stylistyczny Gira Event wyróżnia się nowoczesną formą oraz zastosowaniem nowatorskich materiałów. Ramki Event są pełne napięcia dzięki łukowatym krawędziom przecinającym się prostymi liniami. Program Gira Event posiada trzy odmiany o jednym kształcie ale różnych materiałach i kolorystyce. Podstawową odmianą jest Gira Event wytwarzana z nieprzejrzystego termoplastu, Gira Event Clear z przezroczystego tworzywa z kolorową wkładką, oraz Gira Event Opaque z półprzejrzystego, matowego, barwionego w masie materiału. Każda ramka składa się w dwóch części, kolorowej zewnętrznej i wąskiego wewnętrznego obramowania dostosowanego kolorystycznie do koloru osprzętu.

Gira Event

Intrygująco wygięta powierzchnia kontrastuje ze spokojną, tradycyjną kolorystyką stanowiąc dyskretny akcent indywidualności. Ramki, podobnie jak sam osprzęt, wytwarzane są z barwionego w masie termoplastu (ABS, PC) koloru białego jedwabiście matowego, białego z połyskiem i antracytowego oraz lakierowanego na kolor aluminiowy.

zdjęcie 12

Kolorystyka osprzętu pokrywa się z kolorami ramek oraz wewnętrznych wstawek w ramkach. Możliwy jest jednak montaż wszystkich urządzeń Systemu 55, także tych wykonywanych z metalu: brązu lub mosiądzu.

Gira Event Clear

Ten sam, pełen ekspresji kształt, staje wyraźnym akcentem dzięki zastosowanemu materiałowi: przezroczystej ramce z kolorową wkładką. Kolorowe elementy tworzą ciekawe refleksy odbijając światło załamujące się w zewnętrznej warstwie. Kolorystyka obejmuje następujące barwy: białą, czarną, zieloną, brązową, oberżynową i piaskową.

zdjęcie 13

Ramki posiadają wewnętrzne obramowania w kolorach oferowanego osprzętu elektrycznego System 55. Każdego koloru ramka jest dostępna w wewnętrznym obramowaniem koloru białego, aluminiowego i antracytowego. Ramki o ciepłych barwach dodatkowo mogą posiadać kremowe wewnętrzne obramowania.  

Gira Event Opaque

Półprzejrzyste lekko matowe tworzywo o zmieniającej się grubości tworzy ciekawe efekty wizualne załamując padające na nie oświetlenie. W zależności od kąta padania światła barwy stają się ciemniejsze lub jaśniejsze. Paleta kolorystyczna: seledynowy, niebieski, czerwony, pomarańczowy, biały, bursztynowy i brązowy. Wewnętrzne obramowania takie jak w Event Clear.

zdjęcie 14
 
Do ramek pasuje cały asortyment, ponad 300, urządzeń Systemu 55.

Gira Esprit

Naturalne materiały zawsze zachwycały i zawsze stanowią o prestiżu. Zwłaszcza materiały szlachetne. Doskonale dobrane proporcje. Dokładnie takie, jakie powinny być, aby zachwycić patrzącego. Klarowny kształt harmonizuje z perfekcyjnie wykonanymi ramkami ze starannie wyselekcjonowanych materiałów: anodowanego aluminium, wypolerowanego chromu i mosiądzu, a także drewna wzgl. szkła.
Metalowe ramki wykonywane są aluminium anodowanego na czarno, brązowo lub kolor naturalny, chromu i mosiądzu wypolerowanego na wysoki połysk oraz aluminium wykładanego naturalnym drewnem orzechowym.

zdjęcie 15

Aluminiowe ramki posiadają bardzo delikatną strukturę szlifowanych powierzchni. W zależności kolorystyki wnętrza można dopasować najwłaściwszy wariant do klimatu. Natomiast orzechowe drewno nadaje osprzętowi przytulnego ciepła. A rysunek słojów jest zawsze niepowtarzalny.
Ramki, od pojedynczych do poczwórnych można montować zarówno poziomo jak też pionowo.
Szklane ramki wzbudzają zachwyt estetów. Prosty urzekający kształt, doskonałe proporcje i naturalny materiał. Genialne połączenie. Szkło jest od spodu barwione na kolor: czarny, umbra, seledynowy i biały.

zdjęcie 16
 
Szklane ramki (od pojedynczych do pięciokrotnych) mogą być montowane pionowo i poziomo. W ramkach można instalować cały osprzęt należący do Systemu 55.
Esprit szkło C wyróżnia się zaokrąglonymi krawędziami i narożami. Modny kształt kojarzący się z popularnym sprzętem elektronicznym szybko zdobył uznanie. Szkło, od samego początku, cieszy się niesłabnąca popularnością. Kolory: czarny, umbra, seledynowi i biały.

zdjęcie 17
 
Krotności: od pojedynczych do pięciokrotnych. Montaż pionowy i poziomy. Dostosowane do wszystkich urządzeń o osłonach zewnętrznych i klawiszach o wymiarach 55 x 55 mm, które są oferowane w ramach Systemu 55.

Gira ClassiX

Gira ClassiX jest programem stylistycznym dedykowanym szczególnie do klasycznych wnętrz. Szlachetny materiał i stylowy wygląd doskonale wtapiają się w wykwintne otoczenie. Mosiądz i brąz stanowią nawiązanie do materiałów wykorzystywanych od wieków do wykonywania okuć, lamp, drobnych przedmiotów codziennego użytku. Ramki oraz klawisze i osłony pozostałego osprzętu elektrycznego wykonywane z polerowanego na wysoki połysk mosiądzu i szlifowanego na mat oksydowanego brązu tworzą atmosferę elegancji i luksusu. Wewnętrzne gładkie obramowania mogą być z tego samego materiału co ramka wzgl. kremowe lub czarne.  

zdjęcie 18

Ramki, podobnie jak w innych programach stylistycznych mogą być montowane pionowo i poziomo. Krotność: od pojedynczych do pięciokrotnych.
Oprócz mosiężnych i brązowych urządzeń można w ramkach ClassiX instalować wszystkie inne z Systemu 55.
ClassiX Art jest subtelną odmianą programu stylistycznego ClassiX. Ramki są wykonywane z takich samych materiałów: polerowanego na wysoki połysk mosiądzu i szlifowanego na mat oksydowanego brązu. Wyróżniają się delikatnym ornamentem wykonam laserowo na wewnętrznym obramowaniu. Niepowtarzalna struktura szlifu brązowych ramek doskonale współgra z miłym dla oka oraz w dotyku ornamentem. Kolorystyka: polerowany mosiądz z wewnętrznym obramowaniem koloru naturalnego, kremowego i czarnego oraz szlifowany brąz z wypełnieniem naturalnym,kremowym i czarnym.

zdjęcie 19

Ramki mogą być montowane pionowo i poziomo. Krotność: od pojedynczych do pięciokrotnych. Pasujący osprzęt: wszystkie urządzenia z Systemu 55. Specjalnie do programu ClassiX przygotowane są łączniki z klawiszami wykonanymi z mosiądzu i brązu oraz gniazda z osłonami z tych samych materiałów.

Oprócz podstawowej platformy, jaką jest System 55, w palecie Gira znajdują się inne programy stylistyczne: E22, F100, S-Color, TX_44, bryzgoszczelny natynkowy. Zarówno podtynkowe jak też natynkowe. Pewną formą stylistyczną są też Panele 55 i słupki zasilające oraz oświetleniowe.

Gira E22

Wyjątkowo ciekawym rozwiązanie jest program stylistyczny E22, charakteryzujący się możliwością montażu na płasko. Osprzęt jest niemal całkowicie zlicowany ze ścianą, odstaje od niej zaledwie 3 mm. Specjalnie do tego programu proponowany są łączniki i ściemniacze o klawiszach zawsze znajdujących się w płaszczyźnie ramki. Niezależnie od tego, czy oświetlenie jest załączone czy zgaszone, klawisz wraca do pozycji wyjściowej. Gniazda wtyczkowe oczywiście także nie wystają poza ramkę. Zasada to dotyczy większości urządzeń opracowanych do E22.

zdjęcie 20
 
Ramki oraz cały asortyment osprzętu elektrycznego (ponad 300 urządzeń) jest wykonywany z trzech materiałów: stali szlachetnej, anodowanego aluminium i białego termoplastu.

zdjęcie 21

Gira F100

Ten program stylistyczny jest kontynuacją wzornictwa opracowanego w latach 60-tych. Wtedy po raz pierwszy zaprezentowano łączniki o dużych klawiszach. Od tamtego czasu zmieniała się kolorystyka i kształty. Jednak zapotrzebowanie na tego typu rozwiązanie wciąż istnieje.

zdjęcie 22
 
Sam osprzęt produkowany jest tylko w dwóch podstawowych kolorach: białym z połyskiem oraz kremowym z połyskiem. Natomiast poliwęglanowe ramki z powłoką PVD (od pojedynczych do pięciokrotnych) mogą być koloru białego, kremowego, chromowego, mosiężnego i platynowego.
Dodatkowo w ramkach F100 można, za pośrednictwem pośrednich obramowań, instalować także osprzęt Systemu 55. W całym jego asortymencie obejmującym ponad 300 urządzeń.

Gira S-Color

S-Color to klasyczny przykład ponadczasowego rozwiązania. Idealna forma koła wpisanego w kwadrat, wykonana z elastycznego poliamidu 66, była przebojem rynków europejskich na przełomie lat 80- i 90-tych. Do tej pory jest chętnie wybierana przez artystów i plastyków.

zdjęcie 23

Z biegiem czasu nieco zmieniała się kolorystyka. Obecnie urządzenia wraz z ramkami wykonywane są w 5 kolorach: czarny, szary, biały, czerwony niebieski. Kształt pozostał ten sam. Gładka powierzchnia jest wyjątkowo odporna na wszelki uderzenia i łatwa w utrzymaniu czystości.

Gira TX_44

Ten program stylistyczny został specjalnie zaprojektowany do instalacji na zewnątrz budynków. Dzięki specjalnej budowie urządzenia osiągają stopień ochrony IP 44, są bryzgoszczelne. Montowane podtynkowe lub słupkach zasilających, oświetleniowych i panelach. Kolorystyka ograniczona jest do trzech barw: białej, aluminiowej i antracytowej.
Wszystkie łączniki posiadają odpowiednie uszczelnienia, a gniazda uszczelnienia i klapki osłonowe. Do urządzeń wyposażonych w wyświetlacze LCD przygotowane są specjalne przezroczyste klapki. Oprócz urządzeń specjalnie zaprojektowanych do tego programu stylistycznego do dyspozycji znajduje się cały asortyment Systemu 55. Urządzenia te można montować korzystając ze specjalnych ramek pośrednich wyposażonych w klapki. Oprócz zwykłych klapek proponowane są klapki z polem opisowym, zamykane na klucz oraz przezroczyste.

zdjęcie 24

Materiały służące do produkcji tego osprzętu są odporne na uderzenia, zarysowania oraz zmieniające się warunki pogodowe.

Słupki zasilające oraz oświetleniowe Gira.

Specyficznym rozwiązaniem przeznaczonym do ogrodów, podjazdów i tarasów są słupki zasilające i oświetlające. Wszędzie tam, gdzie nie ma ścian, można postawić słupki.  
Wszystkie słupki wykonywane z aluminium są koloru białego, aluminiowego i antracytowego. Mogą mieć różne wyposażenie lub tylko przygotowane otwory montażowe. W zależności od zastosowania o wysokości 491, 769, 1400, 1600 mm. Do trwałego podłoże mocowane za pomocą śrub, a do ziemi za pośrednictwem specjalnych tulei. Oczywiście osprzęt bryzgoszczelny prawidłowo zamontowany w słupkach posiada stopień ochrony IP 44.
 zdjęcie 25
Słupki oświetleniowe mogą być od przodu wyposażone w żaluzje kierujące światło do dołu, np. na chodnik, lub do góry, np. na elewację budynku. Od tylu znajdują się szczeliny spełniające rolę oświetlenia orientacyjnego. Natomiast pod klapkami można montować cały asortyment, ponad 300, różnych urządzeń elektrycznych. Nie tylko gniazd wtyczkowych, ale także gniazd telefonicznych, telewizyjnych, komputerowych itd.


 

zdjęcie 1Inteligentna technika wyposażenia budynku firmy Gira

Inteligentna, przyszłościowa technika i elastyczne rozwiązania w połączeniu z doskonałym wzornictwem – to podstawy nowoczesnej instalacji Gira: samoczynne oświetlenie, czasowa regulacja temperatury, nagłośnienie wszystkich pomieszczeń, komfortowa domofonia, integracja systemów bezpieczeństwa oraz wiele innych funkcji zwiększających komfort, bezpieczeństwo i ekonomię. W Radevormwald około 950 pracowników wytwarza łączniki i gniazda oraz podzespoły systemowe do inteligentnej technika wyposażenia budynku, np. urządzenia systemu KNX / EIB. Jako członek-założyciel organizacji EIBA firma Gira w znacznym stopniu przyczyniła się do rozwoju techniki systemów budynkowych w Niemczech. Stanowią one warunek do "inteligentnego" wyposażenia budynku. Dzięki zespoleniu różnych obszarów działalności powstała nowa jakość: coraz nowsze technologie elastycznie zrastają się ze stylistyczną platformą instalacji elektrycznych Gira i stają się elementami osprzętu elektrycznego.

Wyższe standardy jakości we wszystkich polach działalności przedsiębiorstwa potwierdza także Stowarzyszenie do certyfikacji jakości Deutsche Managementsystem Zertifizierungs Gesellschaft mbH (DMSZ) certyfikatem zg. z DIN EN ISO 9001:2000.

osprzęt elektryczny przeznaczony do biur, pomieszczeń gospodarczych instalacje elektryczne ramki z matowego półprzejrzystego tworzywa ramki Event stylowe ramki inteligętne rozwiązania do domu program łączników wyłącznik do pomieszczeń wilgotnych osprzęt elektryczny
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
Ogrodniczy u Sopla MOGIELNICA

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres Opis

Górki-Izabelin 31

05-640 Mogielnica

mazowieckie

Sklep Ogrodniczy u Sopla powstał w z pasji i chęci dobrego doradztwa…

wpudle.pl

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres Opis

Fasolowa 13

02-482 warszawa

mazowieckie

Wpudle.pl to nowoczesna usługa przechowywania rzeczy w zewnętrznym…

Pentad Investments SA

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres

Mrówcza 243

04-697 Warszawa

mazowieckie

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także