Montaż - poradnik

Co zrobić, żeby listwy przypodłogowe nie odpinały się?

Jest wiele sposobów montażu listew przypodłogowych. Można je przyklejać, przykręcać do ściany lub montować na specjalne spinki. Sposób ostatni jest jednym z najczęściej stosowanych. Do ściany przykręca się spinki, a następnie do nich montuje listwy. Jest to bardzo szybki i popularny sposób montażu listew, jednak na skutek uderzenia (np. szczotką odkurzacza) listwa może się odpiąć. Aby temu zapobiec listwy i narożniki zaleca się dodatkowo przyklejać klejem do drewna i podłoży mineralnych.

zdjęcie 1

Jak zaplanować gniazdka w salonie?

zdjęcie 1Rozmieszczenie gniazdek w salonie powinno być starannie przemyślane. Zdarza się, że salon podzielony jest na kilka stref: strefę telewizyjną, strefę wypoczynkową czy strefę jadalnianą. Gniazdka w każdej z tych stref muszą umożliwiać wygodnie z nich korzystanie. Planując gniazdka, należy liczyć się z pewnymi zasadami, generalnie na każde 5m2 pomieszczenia powinno znaleźć się przynajmniej jedno gniazdko, montowane na wysokości 0,3 m. Oczywiście w salonie z wydzielonymi strefami, gniazdek musi być znacznie więcej. I tak, w strefie telewizyjnej konieczne są przynajmniej dwa gniazdka podwójne, jeśli dodatkowo planujemy umieścić lampkę, także należy wziąć to pod uwagę. W strefie wypoczynkowej, z pewnością przyda się jedno gniazdko podwójne, podobnie jak w strefie jadalnianej.

Czy można obudować wannę z hydromasażem?

zdjęcie 1Wannę z hydromasażem można obudować płytkami. Trzeba tylko zachować łatwy dostęp do odpływu i pompy (powinny być tzw. "płytki ruchome", czy drzwiczki). Należy również pamiętać, żeby pod wanną była właściwa wentylacja (kratka wentylacyjna).

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także