Porady - poradnik

Czy do sypialni pasuje parapet z płyty MDF?

zdjęcie 1Sypialnia to miejsce odosobnione i prywatne. Tutaj, bowiem zbieramy siły i energię na kolejny dzień. Wymaga jednak takich samych elementów wyposażenia jak reszta pomieszczeń i one wcale nie muszą być nudne czy pozbawione wyrazu. Jednym z nich jest parapet. Parapety wykonane z płyty MDF należą do jednych z tańszych rozwiązań. Najczęściej parapet jest pokryty lakierem akrylowym lub naturalnym fornirem dębowym lub mahoniowym. Ich gładka powierzchnia zapewnia łatwość w utrzymaniu czystości, a różnorodność kolorystyczna na dopasowanie ich do nowoczesnych wnętrz, doskonale można je dobrać do okien wykonanych zarówna z drzewa jak i z PCV. Należy zwrócić uwagę, że parapety te mogą być polerowane lub matowe. Są dość często wybierane do pomieszczeń, a zatem także do sypialni. Ze względu na możliwość połysku są naprawdę efektowne.

Jak zapewnić dziecku optymalne warunki do rozwoju?

pokój dzieckaWszystkie dzieci, niezależnie od wieku i stanu zdrowia potrzebują odpowiednich i sprzyjających ich rozwojowi warunków. Zapewnienie tych warunków sprowadza się najczęściej do odpowiedniego urządzenia pokoju dziecka. Poprzez odpowiednią aranżację przestrzeni życiowej każdy z nas rozumie jednak coś zupełnie innego. Nie istnieje zatem żaden schemat, według którego należy aranżować pokoje naszych dzieci. Każde z nich jest bowiem inne i każde ma inne potrzeby. Potrzeby te zależą od wieku dziecka, jego płci i indywidualnych upodobań. Mądrość opiekunów w urządzaniu pokoju dziecięcego powinna polegać na wzięciu owych potrzeb pod uwagę i stworzeniu optymalnych warunków do rozwoju dziecka. U dzieci zdrowych uwzględnia się przede wszystkim potrzebę snu, zabawy, odpoczynku, zdobywania wiedzy i poszerzania jej. U dzieci z zaburzeniami oprócz wymienionych powyżej aspektów – należy dodatkowo uwzględnić potrzebę usprawniania i określonej stymulacji rozwoju dziecka.

Jak nadać wnętrzu afrykańskiego klimatu?

wnętrze w stylu afrykańskimAfryka to kontynent odległy i dla wielu z nas wciąż niedostępny. Kojarzony bywa z palącym słońcem pustyni oraz egzotycznymi zwierzętami i sawanną. Osoby, które tęsknią za afrykańskim klimatem mogą stworzyć jego namiastkę we własnych „czterech ścianach”. Nie musi to być nowa aranżacja całego mieszkania, a jedynie zorganizowanie kącika w stylu afrykańskim, z którego będziemy korzystać okazjonalnie. Kolory pasujące do tego rodzaju przestrzeni to przede wszystkim kolory ziemi oraz biel i czerń kontrastująca z intensywną pomarańczą, słoneczną żółcią i ciemną zielenią. Jeśli chodzi o wzornictwo, to jak najbardziej wskazane są motywy zwierzęcych cętek oraz pasków. Trzeba jednak uważać z ilością tego rodzaju wzorów, ponieważ przy ich zastosowaniu nietrudno o wywołanie wrażenia kiczu.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także