Montaż - poradnik

Czy można obudować wannę z hydromasażem?

zdjęcie 1Wannę z hydromasażem można obudować płytkami. Trzeba tylko zachować łatwy dostęp do odpływu i pompy (powinny być tzw. "płytki ruchome", czy drzwiczki). Należy również pamiętać, żeby pod wanną była właściwa wentylacja (kratka wentylacyjna).

Jak zaplanować gniazdka w salonie?

zdjęcie 1Rozmieszczenie gniazdek w salonie powinno być starannie przemyślane. Zdarza się, że salon podzielony jest na kilka stref: strefę telewizyjną, strefę wypoczynkową czy strefę jadalnianą. Gniazdka w każdej z tych stref muszą umożliwiać wygodnie z nich korzystanie. Planując gniazdka, należy liczyć się z pewnymi zasadami, generalnie na każde 5m2 pomieszczenia powinno znaleźć się przynajmniej jedno gniazdko, montowane na wysokości 0,3 m. Oczywiście w salonie z wydzielonymi strefami, gniazdek musi być znacznie więcej. I tak, w strefie telewizyjnej konieczne są przynajmniej dwa gniazdka podwójne, jeśli dodatkowo planujemy umieścić lampkę, także należy wziąć to pod uwagę. W strefie wypoczynkowej, z pewnością przyda się jedno gniazdko podwójne, podobnie jak w strefie jadalnianej.

Jak można zamontować brodzik?

Jak można zamontować brodzik? Pierwszą ewentualnością jest zamontowanie brodzika na nogach. Można też wpuścić go w posadzkę lub jeśli producent oferuje podstawy styropianowe, na podstawie.

zdjęcie 1

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także