Aranżacje - poradnik

Czy pasy na ścianie w salonie to dobry pomysł?

zdjęcie 1Pasy w salonie, nieraz zastanawiamy się czy będą pasować. Możliwości płynące z zastosowania ich w naszym wnętrzu są olbrzymie. Wąskie czy grube, pionowe czy poziome a może nieregularne? Kolorowe, energetyczne czy stonowane, spokojne. Te wszystkie pytania wymagają odpowiedzi. Najważniejsze pytanie na jakie należy sobie odpowiedzieć, to takie: w jakim celu chcemy wykorzystać pasy w salonie? Jeśli zależy nam na niwelowaniu niedoskonałości salonu np. pomieszczenie wydaje nam się za niskie, wówczas wykorzystamy pasy pionowe, jeśli z kolei chcemy, aby przestrzeń salonu wydawała się szersza – wykorzystamy wzór poziomy. Zabiegi te są niezwykle prosta a bardzo efektywne. Należy także pamiętać o kolorystyce oraz grubości pasów. Chodzi o to, aby pasy nie przytłoczyły naszej przestrzeni a nadały jej lekkości i przestronności. Pasy na ścianie to tylko jeden element z jakiego możemy skorzystać, warto pamiętać, ze doskonale sprawdzą się także w roli dodatków, np. zasłony, poszewki na poduszkach, serwety i inne.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także