Aranżacje - poradnik

Czy rozkładany stolik to dobry wybór do salonu?

zdjęcie 1Salon jest często najważniejszym miejscem w domu, nie zawsze jednak mamy możliwość wydzielenia strefy jadalnianej. Czasami musimy pomieścić większe grono osób. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Może warto poszukać stolików rozkładanych?  Obecnie na rynku jest szereg różnych opcji, od drewnianych tradycyjnych stolików po szklane bardzo urokliwe. Każdy z nich nadaje się zarówno do niewielkiego salonu, jak i do tych obszernych. Każdy z stolików ma swoje zalety – niewątpliwą jest możliwość rozkładania ich w dowolnym momencie. Także kształty rozkładanych stolików są coraz bardziej zadziwiające, wiec już nie kojarzą się z tymi babcinymi. Także mechanizmy rozkładania są najróżniejsze, od tych najprostszych, rozkładanego blatu, po takie z możliwością dodatkowej regulacji wysokości, po sterowanie elektrycznym pilotem czy przyciskiem. Wszystko jest tylko kwestią finansów.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także