Porady - poradnik

Czy sypialnia na antresoli to dobry pomysł?

zdjęcie 1Sypialnia to miejsce spokoju i odpoczynku. Zdarza się, że często chcemy upchnąć wszystkie meble na niewielkiej powierzchni. Jeśli jednak dysponujemy wysokim pomieszczeniem warto rozważyć umiejscowienie sypialni na antresoli. Aby antresola była w pewni funkcjonalna pomieszczenie powinno mieć około 4 metrów wysokości. Dzięki temu na antresoli będziemy mieli przytulną, prywatną sypialnię a na dole możemy stworzyć gabinet lub pokój zabaw. Decydując się na takie rozwiązanie zwróćmy uwagę na nasłonecznienie pokoju, by górna część pokoju także była oświetlona. Pamiętajmy także, że ciepło kumuluje się w górnych partiach pokoju, zatem sypialnia na antresoli będzie znacznie cieplejsza, ale także będą kumulować się zapachy. Wybudowanie antresoli to spore przedsięwzięcie konstrukcyjne, dlatego należy liczyć się z kosztami związanymi z zatrudnieniem fachowca. Sypialnia na antresoli, to doskonałe wykorzystanie wnętrza i jest doskonałym pomysłem, gdy nie dysponujemy dużym metrażowo mieszkaniem.

Jak zapewnić dziecku optymalne warunki do rozwoju?

pokój dzieckaWszystkie dzieci, niezależnie od wieku i stanu zdrowia potrzebują odpowiednich i sprzyjających ich rozwojowi warunków. Zapewnienie tych warunków sprowadza się najczęściej do odpowiedniego urządzenia pokoju dziecka. Poprzez odpowiednią aranżację przestrzeni życiowej każdy z nas rozumie jednak coś zupełnie innego. Nie istnieje zatem żaden schemat, według którego należy aranżować pokoje naszych dzieci. Każde z nich jest bowiem inne i każde ma inne potrzeby. Potrzeby te zależą od wieku dziecka, jego płci i indywidualnych upodobań. Mądrość opiekunów w urządzaniu pokoju dziecięcego powinna polegać na wzięciu owych potrzeb pod uwagę i stworzeniu optymalnych warunków do rozwoju dziecka. U dzieci zdrowych uwzględnia się przede wszystkim potrzebę snu, zabawy, odpoczynku, zdobywania wiedzy i poszerzania jej. U dzieci z zaburzeniami oprócz wymienionych powyżej aspektów – należy dodatkowo uwzględnić potrzebę usprawniania i określonej stymulacji rozwoju dziecka.

Jak nadać wnętrzu afrykańskiego klimatu?

wnętrze w stylu afrykańskimAfryka to kontynent odległy i dla wielu z nas wciąż niedostępny. Kojarzony bywa z palącym słońcem pustyni oraz egzotycznymi zwierzętami i sawanną. Osoby, które tęsknią za afrykańskim klimatem mogą stworzyć jego namiastkę we własnych „czterech ścianach”. Nie musi to być nowa aranżacja całego mieszkania, a jedynie zorganizowanie kącika w stylu afrykańskim, z którego będziemy korzystać okazjonalnie. Kolory pasujące do tego rodzaju przestrzeni to przede wszystkim kolory ziemi oraz biel i czerń kontrastująca z intensywną pomarańczą, słoneczną żółcią i ciemną zielenią. Jeśli chodzi o wzornictwo, to jak najbardziej wskazane są motywy zwierzęcych cętek oraz pasków. Trzeba jednak uważać z ilością tego rodzaju wzorów, ponieważ przy ich zastosowaniu nietrudno o wywołanie wrażenia kiczu.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także