Aranżacje - poradnik

Czy w salonie muszą być koniecznie zasłony?

zdjęcie 1Często salon jest centralnym pomieszczeniem w domu. W nowoczesnych aranżacjach salonów coraz częściej rezygnuje się z dawnych, utartych ścieżek. Warto zrezygnować z zasłon i skupić się na pięknych, nadających lekkości firan. Transparentne firany w jasnym kolorze przepuszczają światło, rozpraszając je po całym pomieszczeniu. Okno udekorowane ażurową firaną stanowi świetne rozwiązanie, wystarczy jedynie ją udrapować, a wnętrze mieszkania nie będzie widoczne także z zewnątrz. Do lekkich, delikatnych firan zaliczamy m.in.: tiul, szyfon, organzę, batyst oraz muślin. Wybór jest duży, wystarczy dobrać odpowiedni materiał do naszego okna, wystylizować go poprzez drapowania, dzięki czemu będzie cieszyć nie tylko nasze oko, ale także oko przechodniów.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także