Aranżacje - poradnik

Czy warto wstawić łóżeczko dziecięce do sypialni?

zdjęcie 1Zdarza się, że z różnych względów decydujemy się na wstawienie łóżeczka dziecięcego do sypialni. Czy jednak warto? Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że na dziecko mamy „oko” przez całą noc, bez konieczności męczącego wstawiania kilkakrotnie w ciągu nocy. Często rodzice są przewrażliwieni, wiec wolą kontrolować sen swoich najmłodszych pociech. Oczywiście, aby móc wstawić łóżeczko musimy dysponować wystarczającą ilością miejsca. Takie rozwiązanie ma także wady, jedną z nich jest brak intymności. Rodzice spragnieni własnego towarzystwa nowego lokatora mogą nie tolerować. Warto pamiętać, że wstawienie łóżeczka do sypialni nie musi być złym pomysłem, tym bardziej, że w dowolnym czasie możemy przeprowadzić malucha do jego własnej, przytulnej sypialni.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także