Aranżacje - poradnik

Czy warto zaaranżować sypialnię na poddaszu?

zdjęcie 1Zanim zdecydujemy się na umiejscowienie sypialni na poddaszu, warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami: czy duża ilość skosów nie umożliwi nam swobodne poruszanie się po pokoju? Jakie będzie oświetlenie sypialni? Czy istnieje możliwość swobodnego umeblowania pomieszczenia? Tak naprawdę to ostatnie pytanie jest najważniejsze, bowiem od niego zależy czy i gdzie postawimy łóżko sypialniane. Nikomu nie odpowiada poranna pobudka uderzając głową w sufit. Swobodny dostęp do łóżka powinien być z 2 stron w wypadku łoża małżeńskiego. Inną kwestią jest oświetlenie. Najczęściej w mieszkaniach na poddaszu mamy okna sufitowe, zatem konieczne jest zdecydowanie gdzie ustawić łóżko. Nie każdemu będą odpowiadać wpadające ranne promienie słoneczne.  Planując sypialnię na poddaszu warto pamiętać o meblach, duża ilość skosów może utrudnić dopasowanie tradycyjnych mebli, być może koniecznym będzie wykonanie mebli na wymiar. Sypialnia na poddaszu może okazać się wspaniałym miejscem wypoczynku, dobrze zaaranżowana spełni nawet najbardziej wyszukane wymagania.

Jak sprawdzą się w kuchni czarne meble?

zdjęcie 1

Kuchnie w kolorze czarnym są niezwykle eleganckie jednak mało kto decyduje się na zastosowanie tego koloru mebli. Taka aranżacja jest niezwykle trudna. Wystarczy zły dobór kolorów a wnętrze może wyglądać przytłaczająco i mało przytulnie. Kolor czarny teoretycznie pasuje do wszystkiego. Jednak najlepiej będzie się komponował z bielą oraz z jaśniejszymi gatunkami drewna. Meble w kolorze czarnym świetnie będą wyglądały w wykończeniu na wysoki połysk.

Czy niebieskie meble sprawdzą się w kuchni?

zdjęcie 1Kolor niebieski w stylistyce wnętrz bardziej kojarzy się nam z wystrojem sypialni, łazienki, może ewentualnie pokoju dziennego. W kuchni nieczęsto można spotkać meble w tym kolorze. Ale przy odpowiednim zestawieniu z dodatkami oraz wybraniu ciekawego odcienia tej barwy, można uzyskać zupełnie zaskakujące efekty. Błękit w połączeniu z  naturalnym drewnem, lub ciepłymi odcieniami beżu, czy odcieniami szarości traci na swym chłodzie. Meble w tym kolorze stosuje się w kuchniach nowoczesnych. Chociaż drewniany kredens w odcieniu przykurzonego błękitu stanowić może centralny punkt, pięknego rustykalnego wnętrza. Wbrew pozorom niebieskie kuchnie przy odpowiednim doborze odcieni i barw nie zawsze muszą sprawiać zimny charakter, a na pewno charakteryzują się pozytywnym i świeżym wyglądem.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także