Czyszczenie i konserwacja - poradnik

Czym czyścić grilla i inne urządzenia do pieczenia?

Piekarniki, grille, brytfanny i blachy mają wspólną cechę – łatwo się przypalają i trudno z nich tą przypaleniznę usunąć. Na szczęście jest kilka sposobów, które pomogą w tej nierównej walce.

zdjęcie 1Doskonałym środkiem do czyszczenia grilla oraz innych brudnych urządzeń i naczyń do pieczenia jest zwykła sól. Piekarnik, brytfannę, grill trzeba posypać solą i podgrzewać tak długo, aż sól zbrązowieje. Następnie trzeba ją zetrzeć a urządzenia umyć. Na mniejsze przypalenia może pomóc także natarcie roztworem octu, podgrzanie i wytarcie naczyń.

Jak odnowić starą szafę?

zdjęcie 1Wymiana mebli do dość duży wydatek, dlatego warto zastanowić się nad ich odnowieniem, zamiast kupować nowe. Przy obecnych możliwościach jakie są na rynku możemy dać naszej starej szafie nowe życie i piękny wygląd. Najprostszą metodą odnowienia szafy jest zakup specjalnej tapety, którą przyklejamy do drzwi. Wybór jest tak duży, że każdy z nas na pewno znajdzie coś dla siebie. Innym ciekawym sposobem jest obicie szafy, lub samych drzwiczek jakimś ciekawym materiałem. Na pewno jest to dość pracowity sposób, ale efekt może być oszałamiający. Kolejnym ze sposobów jest przemalowanie szafy. Tutaj jest jednak wymagane zeszlifowanie szafy. Jeśli posiadamy szafę z drewna, to możemy ją oddać do renowacji. Powinniśmy jednak liczyć się z w miarę wysokim kosztem takiego zabiegu

Jak użytkować i konserwować garnki?

garnki (fot. shoppingsalesqueen-com)Garnki, szczególnie, jeżeli kosztowały nas nie mało powinny służyć nam przez długie lata. Droższe komplety na ogół posiadają instrukcję użytkowania i konserwowania. Postępowanie zgodne z zaleceniami producenta pozwoli na długotrwałą eksploatację naczyń. Ogólne założenia są jednak takie, że garnków nie należy myć bezpośrednio po ich użyciu, kiedy są jeszcze gorące. Może to, bowiem spowodować uszkodzenie powłoki ochronnej. Do mycia zaleca się stosować letnią wodę, delikatny zmywak i środki przeznaczone do materiału, z którego garnki są wykonane. Jeśli gotujemy na kuchence gazowej – płomień palnika nigdy nie powinien być szerszy, aniżeli dno garnka.

Zobacz zdjęcia według koloru

Zobacz także